Czego nie można robić w ciąży

Ciąża to bez wątpienia naprawdę wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju czas. Właśnie wtedy nasi bliscy bardzo o nas dbają, ponieważ chcą, żebyśmy się dobrze czuły, jak również chcą tym samym pomóc nam w czynnościach, na przykład w robieniu większych porządków, których nie powinnyśmy robić. Tak naprawdę, to czego nie można robić w ciąży? Czy są jakieś produkty, których nie powinnyśmy jeść?

Lista rzeczy, jakich nie można wykonywać w ciąży jest dosyć duża. Wybrane rzeczy mogą szkodzić zdrowiu matki oraz dziecka, pozostałe są przekazywane z pokolenia na pokolenia, przeważnie w postaci zabobonów. Więc należałoby wiedzieć, jakich rzeczy nie powinnaś robić w ciąży. Niewątpliwie należą do nich badania rentgenowskie, stosowanie medykamentów, praktykowanie sportów zagrożonych urazami lub wykonywanie poniektórych zabiegów kosmetycznych.

Solarium w ciąży
W okresie ciąży powinnaś unikać podwyższania temperatury ciała. Więc, gdy już bardzo pragniesz wybrać się do solarium, wcześniej spytaj o poradę własnego lekarza. Gdy ginekolog pozwala ci na opalanie w solarium, to i tak nie rób sobie za długich seansów. Twoja skóra jest obecnie niezwykle podatna na światło. Więc po opalaniu może dojść do odbarwień lub nadwrażliwości skórnych, i podczas wizyty – do wzrostów ciśnienia lub zawrotów głowy. Wówczas musisz niezwłocznie skończyć seans w solarium. Dobrze by także było, jeśli wizyta w solarium odbyła się w zimie oraz wynikała z tego, iż w twoim organizmie brakuje witaminy D odpowiedzialnej za właściwe przyswajanie wapnia. Seanse w lecie, kiedy gorąco jest również na dworze, jedynie dla rezultatu estetycznej opalenizny, są – subtelnie mówiąc – nieroztropne.

Czy można stosować kuracje odchudzające?
NIE. Kształtujący się malec musi dostać wszelkie niezbędne mu elementy, natomiast poważne deficyty witamin oraz mikroelementów mogą doprowadzać do powikłań, np. niedokrwistości. To jednakże nie oznacza, iż możesz sobie odpuścić oraz iść na całość. Jedz zdrowo, dobrze oraz unikaj pustych kalorii.

Artykuły zabronione w ciąży
Lista artykułów zabronionych w ciąży jest dość duża. Znajdują się na niej przede wszystkim wszelkie używki, jak alkohol lub papierosy. Już mała ilość alkoholu może oddziaływać niekorzystnie na rozwój dziecka, niejednokrotnie jest to niezauważalne na pierwszy rzut oka, i sam kłopot rodzice zauważają właśnie kiedy dziecko ma np. problemy z nauką. Z kolei papierosy mają jednakowo negatywny wpływ oraz mogą doprowadzać chociażby do wad genetycznych płodu. Następnym produktem na ciemnej liście była kawa, jednakże teraz specjaliści pozwolą kobietom na picie kawy w ciąży w umiarkowanych ilościach. Nie więcej aniżeli filiżanka dziennie. Lepszym wyjściem będzie jednakże wybór kawy zbożowej, chociaż na czas ciąży. Do artykułów, jakich rzeczywiście należy unikać należą surowe mięso oraz ryby. Ich spożycie że zagrażać zakażeniem toksoplazmozą. W ciąży nie można spożywać także serów pleśniowych oraz innych artykułów z mleka niepasteryzowanego. Przez ich zjedzenie można nabawić się listeriozy. W ciąży uważamy także na zioła, wybrane z nich mogą mieć właściwości wczesnoporonne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here