Hosting dla strony internetowej - czym się kierować

Stawiając swoje pierwsze kroki w e-biznesie, możemy natknąć się na przeróżne oferty hostingu stron internetowych. Początkujący przedsiębiorcy wielokrotnie popełniają błędy związane z tym wyborem. Aby wybrać hosting dla strony internetowej, nie należy brać pod uwagę jedynie takich parametrów jak transfer, ilość miejsca na dysku, czy ilość kont e-mail, jakie dostaniemy w pakiecie za miesięczny abonament. Wszystko zależy bowiem od tego, jakim serwerem dysponuje nasz hosting. Należy więc dobrze rozważyć, gdzie kupić tani hosting dla strony www, zanim zaczniemy dokonywać wyboru.

Hosting stron – co brać pod uwagę?

Poza wyżej wymienionymi parametrami, przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby nasz hosting posiadał w swoim pakiecie certyfikat SSL. Jest to nie tylko jeden z głównych czynników rankingowych, jeśli chodzi o pozycjonowanie w Google. Certyfikat ten zabezpiecza dane naszych użytkowników przed ich kradzieżą. Tak więc jeśli wybrany przez nas hosting nie oferuje tego typu zabezpieczenia, należy z niego zrezygnować. Większość hostingów oferuje certyfikat SSL, które są wliczone w cenę.

Ograniczony transfer – czy to się opłaca?

Niektóre hostingi oferują w swoim pakiecie ograniczenie transferu. Aktualnie, jest to raczej cecha marnej jakości hostingów. Przykładowo, w przypadku sklepów internetowych, bardzo szybko wykorzystamy limit transferu, przez co nasz sklep przestanie funkcjonować dopóki nie dokupimy kolejnych Gigabajtów.

Domena w hostingu

Domena – to poza certyfikatem SSL – kolejny wydatek, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu hostingu. Na szczęście tak jak w wypadku certyfikatu SSL, tak i w przypadku domen możemy liczyć na to, iż zdarzy się, że domena będzie już wliczona w cenę hostingu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy wykorzystać na podpinanie domeny od zewnętrznego operatora do naszego hostingu. Jest to coraz częstsze rozwiązanie, które stosują hostingi stron internetowych. W tym wysadku, godnym polecenia hosingiem, jest hosting od kru.pl/bizneshosting.php.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here