Jaki inhalator dla dziecka

Inhalator to urządzenie, jakie z pewnością przydaje się w wypadku licznych chorób dróg oddechowych, i również nadwrażliwości. Na rynku dostępne są inhalatory powszechne, jakie mogą być wykorzystywane zarówno przez dzieci, jak również dorosłych, i również specjalistyczne inhalatory zaprojektowane w taki sposób, żeby były jak najbardziej praktyczne oraz dobre dla dzieci. Wielu rodziców w związku z tym, zadaje sobie cały czas pytanie, jaki inhalator dla dziecka będzie najlepszy?

Czym jest inhalator?
Inhalator służy, jak nazwa pokazuje, do inhalacji. Inhalacja natomiast polega na podawaniu do oskrzeli oraz pęcherzyków płucnych substancji medycznych w postaci pary czy sprayu. W tenże sposób podawane są specyfiki oddziałujące rozkurczowo, umożliwiające wykrztuszanie wydzieliny i działające przeciwzapalnie. Inhalatorów używa się także do stosowania antybiotyków, zwłaszcza dla malutkich dzieci. Czasami spotykamy się z nazwą inhalator – nebulizator. Właściwie tychże nazw używa się zamiennie, chociaż specjaliści znają różnicę. Nebulizator nie wymaga koordynacji oddechu z podaniem leku, podczas kiedy inhalator podaje środek podczas wdechu. Tak zatem nebulizator potrzebny jest bardziej dla niemowląt oraz niewielkich dzieci.

Kiedy stosuje się inhalatora dla dzieci?
Inhalator dla dziecka wykorzystywany jest podczas wszystkich dolegliwości płucnych, tj. astmy, nadwrażliwości, przeziębienia (katar oraz kaszel) i przy rozmaitych chorobach wirusowych. Mogą stosować go zarówno dzieci, jak również dorośli. W wypadku nasilenia się dolegliwości, rehabilitację należy powtarzać wielokrotnie. Odmienną formą inhalacji jest nebulizacja. Przy owej formie nie jest niezbędna koordynacja oddechu ze stosowanymi substancjami. Nebulizatory idealnie sprawdzą się przy mniejszych dzieciach, jakie nie do końca radzą sobie z taką metodą kuracji.

Inhalator dla dzieci – używanie
Nim użyjemy inhalatora dla dziecka, zapoznajmy się dobrze z instrukcją obsługi. Podstawową czynnością, którą zrobimy, winno być umieszczenie środka w komorze. Komorę łączymy z procesem kompresora oraz zakładamy właściwe oprzyrządowania. Przykładamy urządzenie do twarzy (nos oraz usta) oraz włączamy urządzenie. Doskonały czas nebulizacji to od 5 do 10 minut. Po kuracji należy dobrze oczyścić konkretne urządzenia oraz pamiętać o tym, iż każda osoba winna używać własnego akcesorium. Komorę nebulizacją należy wymienić po upływie paru miesięcy. Inhalatory dla dzieci kosztują od 100 do chociażby 300 złotych, jest zatem to duży koszt.

Jak zachęcić dziecko do inhalacji?
Każde dziecko jest inne, zatem nie należy uogólniać, iż wszelkie maluchy źle się inhalują oraz za wszelką cenę unikają tego zabiegu. Jednakże poszczególne dzieci boją się inhalatora i bardzo nie lubią zabiegów, jakie mogą być skuteczne w wypadku przeziębienia. Aby przekonać dziecko do inhalacji należałoby w okresie trwania zabiegu śpiewać pieśni, czytać ulubione książki. W wypadku młodszego dziecka należy przytrzymywać maskę przy twarzy dziecka. Jeśli mały boi się dźwięku inhalatora, możemy włączać go bez używania, żeby oswoiło się z dziwnym dźwiękiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here