Jaki odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz to urządzenie, które znajduje się w każdym domu. Chyba trudno jest sobie wyobrazić to jak można by było utrzymać czystość bez używania odkurzacza. I mowa tu nie tylko o typowych odkurzaczach domowych, ale także o tych przemysłowych, które służą do usuwania bardzo dużych zabrudzeń.

Na początek trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie czym tak właściwie jest odkurzacz przemysłowy. Odpowiadając bardzo prosto można powiedzieć, że jest to odkurzacz o bardzo silnej mocy pozwalającej na usunięcie silnych zabrudzeń, z którymi z pewnością nie poradziłby sobie zwykły, domowy odkurzacz. Ten tym odkurzacza jak można się domyśleć po nazwie najczęściej używany się na halach produkcyjnych. Świetnie sprawdza się także podczas różnego rodzaju remontów.

W przypadku odkurzaczy przemysłowych wyróżnić można przede wszystkim trzy typy takiego odkurzacza. Pierwszy typ odkurzacza przemysłowego to odkurzacz klasy L. Jest to odkurzacz, który przede wszystkim służy do usuwania różnego rodzaju pyłów. Często używany jest na przykład w zakładach stolarskich. Drugi typ odkurzacza przemysłowego to odkurzacz klasy M. Ten odkurzacz oprócz skutecznego usuwania pyłów świetnie radzi sobie także ze wszelkiego rodzaju odpadami z gipsu oraz farb. Trzecia klasa odkurzacza przemysłowego to klasa H. Jest to już bardzo zaawansowana maszyna. Służy przede wszystkim do usuwania takich materiałów jak azbest, kadm, ołów czy pleśń. W tymi materiałami odkurzacze klasy L i M niestety sobie nie poradzą. Warto dodać także, że odkurzacz klasy H wyposażony jest w specjalny płyn, dzięki któremu nie szkodzi powietrzu podczas pracy. Jeśli zatem zadajemy sobie pytanie jaki kupić odkurzacz przemysłowy to najlepiej jest po prostu zastanowić się z jakimi zabrudzeniami będziemy mieli do czynienia.

Decydując się na zakup odkurzacza przemysłowego zwrócić należy szczególną uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich jest oczywiście moc odkurzacza. Oczywiście jasne jest, że im większa moc tym większa siła ssania takiego odkurzacza. Dlatego minimalna moc zalecana dla odkurzacza przemysłowego to 1200 W. Drugi bardzo ważny element mający wpływ na wybór odkurzacza to pojemność jego pojemnika. Zbyt częsta wymiana pojemnika jest denerwująca. Zwłaszcza jeśli okazuje się, że pojemnik wymienić należy jeszcze w trakcie pracy. Dlatego kupując odkurzacz przemysłowy zadbać należy o to, aby posiadał odpowiednio duży pojemnik. Najlepiej jeśli będzie to pojemnik o pojemności minimum 40 litrów. Niezwykle ważny jest także zasięg odkurzacza. Zwłaszcza jeśli będzie on pracował w dość dużej hali produkcyjnej. Odkurzacz musi w takim przypadku posiadać dość długi kabel. Na koniec nie można oczywiście zapomnieć o trwałości odkurzacza przemysłowego. Przed jego zakupem zawsze sprawdzić należy z jakich materiałów jest wykonany. Biorąc pod uwagę, że odkurzacz ten używany będzie często w trudnych warunkach to tym bardziej zadbać należy o to, aby zakupić taki, który będzie wykonany z trwałych materiałów. Odkurzacze przemysłowe często wyposażone są także w różne dodatkowe akcesoria. To jest jednak kwestia indywidualna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here