kiedy z noworodkiem na spacer

Spacer winien być stałym punktem każdego dnia małego ze względu na zalety, jakie ze sobą przynosi. Świeże powietrze jest odpowiednie zarówno dla niemowlęcia, jak również dla matki. Jednakże podczas pierwszych spacerów skoncentruj się na swym samopoczuciu. W związku z tym, kiedy z noworodkiem na spacer?

Pierwszy spacer noworodka to wyjątkowe wydarzenie w życiu młodych rodziców. Co prawda pierwsze zetknięcie dziecka ze światem spoza czterech ścian jest już podczas powrotu ze szpitala – wówczas zazwyczaj jest to jednakże mała chwila na powietrzu, jaką noszony w nosidełku maluch spędza w drodze do samochodu, i później do domu. Z odpowiednim spacerem nie ma to jednakże nic wspólnego.

Spacer ważny także dla matki
Chociaż nadal jeszcze dochodzisz do siebie po porodzie oraz są dni, kiedy czujesz się słabsza, to nie rezygnuj ze spaceru. Masz możliwość się dotlenić, wesprzeć mięśnie nóg, i przy okazji wypocząć. Na spacer ubieraj się na cebulkę (identycznie jak dziecko) oraz w komfortowe buty, najlepiej sportowe czy na małym słupku.

Spacer z dzieckiem
Na początek należałoby oswoić malucha z temperaturą występującą na dworze oraz spróbować przyzwyczajać go do podmuchu wiatru lub promienia słońca. W owym celu można wyjść z dzieciątkiem na sekundę na balkon czy stanąć z nim przy uchylonym oknie. Należałoby zadbać o to, żeby w owym okresie dziecku nie było za zimno oraz żeby na głowie miało czapeczkę. Spacery zimową porą powinny być krótsze aniżeli latem oraz należy je sukcesywnie przedłużać. Ujemna temperatura powietrza nie jest trudnością do wychodzenia z niemowlęciem na spacer. Pamiętać jednakże należy o wyjątkowym schronieniu maluszka od wiatru oraz chłodu. Zrezygnujcie ze spaceru, kiedy temperatura spadnie do -10 stopni lub dzień jest niezwykle wietrzny. Przy silnym podmuchu już przy -5 stopniach lepiej pozostać w domu. Przy temperaturze ponad zera można iść na spacer chociażby parę razy dziennie.

Jak długie powinny być spacery z maluchem?
Długość spaceru zależy zwłaszcza od aktywności dziecka i organizacji dnia matki oraz taty. Nie ma reguły, co do długości ich trwania. Poleca się tylko, żeby pierwszy spacer nie przekraczał 15-20 minut. Następne mogą być sukcesywnie wydłużane. Jeśli dziecko uwielbia spacery, natomiast Ty masz dużo wolnego czasu – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby chodzić chociażby 2-3 godziny.

Jak ubrać dziecko?
To standardowy kłopot wielu świeżo upieczonych matek. Ogólnie należy pamiętać, iż maluchy mają niezwykle złą regulację termiczną oraz szybko podlegają schłodzeniu i przegrzaniu. To drugie jest znaczniej poważniejsze, więc należałoby obserwować dziecko w trakcie całego spaceru oraz być przygotowanym na zmiany w ubiorze dziecka. Najlepiej jest ubierać małego w parę warstw oraz wyposażyć się w pokrycia o rozmaitej grubości, aby móc dziecko rozebrać czy ubrać cieplej. Należy pamiętać o czapeczce, jako iż główka chłodzi się najszybciej i o właściwym dogrzaniu stópek – skarpety nie mogą być za luźne. Śpiący maluch wymaga więcej okrycia aniżeli chodzący rodzice, lecz należałoby uważać, żeby z tym okryciem nie przesadzić.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca zdalna
Następny artykułNawożenie tui

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here