woda

Woda jest życiodajną substancją. Stanowi około 70% masy ciała i jest podstawą istnienia przyrody. Nasze społeczeństwo jest świadome tego, jak ważne jest jej picie dla zachowania zrównoważonej gospodarki mineralnej ciała i oczyszczania go z toksyn.

Istotne jest, aby jako właściciel czy dyrektor danej firmy, zadbać o swoich pracowników w tym temacie, zapewniając im dostęp do czystej wody podczas godzin pracy. Woda dla firm sprzedawana jest w dużych dystrybutorach i dostarczana bezpośrednio do biurowców, a także wymieniana przez specjalny serwis danej firmy. Przy zakupie i podpisie umowy z daną firmą warto sprawdzić na jakich zasadach dystrybutory są wymieniane. Innym popularnym wyborem – zarówno dla dużych firm, jak i środowisk domowych, są filtry do wody. Obecnie można zakupić różnego rodzaju butelki z filtrami węglowymi oraz dzbanki z elektronicznym wskaźnikiem jakości wody. Po terminie ważności danego filtru, wyświetlają komunikat do wymiany go na nowy.

Zobacz: dystrybutor gorącej wody

Najważniejsze jest jednak, aby oczyszczać wodę z substancji pochodzących z działalności człowieka – poza potrzebnymi do życia minerałami, dostają się do niej związki chemiczne takie jak np. azotany czy mangan. Są one toksyczne i należy się ich pozbyć w procesie oczyszczania. Służą do niego systemy uzdatniania wody, które montuje się w instalacjach budowlanych, lub które kupuje się jako osobne urządzenia. Jednym z nich może być zmiękczacz wody, zaprojektowany tak, aby usuwał związki magnezu i wapnia z tzw. twardej wody. Chroni to instalacje wodne i urządzenia AGD przed kamieniem.

Istnieje wiele innych sposobów na uzdatnianie wody – najtańszym jest chlorowanie, czyli dezynfekcja wody chlorem w postaci gazowej lub płynnego związku chemicznego. Jednym z niechcianych, ale nieuniknionych skutków ubocznych chlorowania wody jest pogorszenie jej smaku i zapachu. Jeżeli stosuje się zbyt duże dawki chloru, to konieczna jest dechloracja wody – np. adsorpcja chloru dzięki użyciu węgla aktywnego. Jest to alternatywa. Zdecydowana większość klientów odpowiedzialnych za oczyszczanie wody wybiera jednak mniej inwazyjne metody.

Źródło: https://prostozkranu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here