Odchudzanie po ciąży – najlepsze sposoby

0
1025

Ciąża to ogromny wysiłek dla kobiety. Nosi pod sercem dziecko, stara się dawać mu wszystko co najlepsze, nawet kosztem własnego ciała. Po porodzie kobiet skarży się na nadprogramowe kilogramy, złe samopoczucie. Niejedna nie może patrzeć na siebie w lustrze, bo brzuch, który kiedyś był jędrny i płaski, teraz odznacza się licznymi rozstępami, wałeczkami tłuszczu i luźnej skóry. Co zrobić, by powrócić do dawnej formy bez głodówek i spędzania zbyt dużej ilości czasu na siłowni?

Zioła i suplementy diety dla matek karmiących

Żadna mama zaraz po porodzie nie jest w stanie wrócić do aktywności fizycznej. Jej świat wywraca się do góry nogami, ze szpitala wychodzi z małą istotą, którą musi opiekować się całą dobę. Dopiero po regeneracji organizmu może pomyśleć o jakiejkolwiek aktywności, o ile lekarz wyrazi na to zgodę. Jeśli nie, musi znaleźć inne metody na zrzucenie nadprogramowych kilogramów nagromadzonych w czasie ciąży.

Suplementy diety oraz ziołowe wywary z yerba mate, guarany czy gorzkiej pomarańczy skutecznie pobudzają przemianę materii, tak ważną podczas procesu odchudzania. Podczas stosowania takich specyfików warto zdrowo się odżywiać i prowadzić jakąkolwiek aktywność fizyczną. Wystarczą długie, odprężające spacery na świeżym powietrzu. Ponadto przed zakupem tabletek, herbat czy innych suplementów działających cuda, warto skonsultować to z lekarzem oraz wziąć pod uwagę fakt karmienia piersią.

Zbilansowana dieta

Pierwsze 6 miesięcy po porodzie jest najłaskawsze dla kobiecego ciała i wagi. Wtedy organizm nastawiony jest głównie na chudnięcie, gospodarka hormonalna powoli się stabilizuje, wszystko wraca do stanu sprzed ciąży. Po upłynięciu 6 miesięcy chudnięcie może okazać się bardzo trudnym i żmudnym procesem.

Warto wykorzystać te pierwsze pół roku i postawić na zdrową, zbilansowaną dietę, która pomoże organizmowi w chudnięciu, przy jednoczesnym dostarczeniu wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Podczas układania diety warto pamiętać, że karmienie piersią wymaga około 500 kalorii dziennie więcej. Zapotrzebowanie kaloryczne matek karmiących oscyluje pomiędzy 2000 a 2800 kcal dziennie, a dokładna liczba uzależniona jest od wzrostu, wagi i aktywności fizycznej matki.

Zbilansowana dieta

Podczas karmienia piersią niewskazane są restrykcyjne diety odchudzające lub diety eliminacyjne, ponieważ zachodzi ryzyko, że dziecko nie otrzyma ważnych składników odżywczych. W diecie młodej mamy najważniejsze jest, by posiłki były różnorodne, zdrowe, bogate w składniki odżywcze, ale równocześnie niskokaloryczne. W jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów pełnoziarnistych, owoców, warzyw, chudego mięsa, produktów zawierających kwasy omega-3, nabiału, suszonych owoców czy kasz. Na pewno rezygnacja z ciężkich i tłustych potraw, chipsów i fast – foodów wyjdzie na zdrowie i matce, i dziecku.

Kiedy nie jesteś pewna, jak powinnaś ułożyć swój jadłospis, by niepotrzebnie nie przytyć, warto skorzystać z diety pudełkowej z dostawą do domu. Wszystkie oferty firm cateringowych z łatwością porównasz na serwisie dietly.pl, gdzie z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here