Peruki Gdańsk

Jedną z przyczyn wypadania włosów mogą być przyjmowane leki lub inne formy terapii. Świetnym przykładem sytuacji, w której walka o życie odbywa się kosztem fryzury jest leczenie onkologiczne. Dzięki perukom medycznym, osoby, które wciąż walczą lub wygrały batalię z rakiem, mogą cieszyć się piękną fryzurą.

Gra o najwyższą stawkę

Nowotwory pozostają wciąż w czołówce statystyk opisujących przyczyny zgonów. Szacuje się, że rocznie na świecie rak pozbawia życia ok. 8,8 mln osób, w tym 110 tys. mieszkańców Polski. Liczba osób zmagających się z patologicznymi komórkami niszczącymi organizm jest jeszcze wyższa. Wielu chorych podczas terapii jest poddawanych intensywnemu leczeniu z wykorzystaniem metod, które mają swoje skutki uboczne. Jednym z „kosztów” chemioterapii jest wypadanie pukli. W zależności od przyjmowanych leków i ich dawek, włosy mogą wypadać masowo lub etapami. Na dynamikę łysienia wpływ ma również cecha indywidualna – specyfika organizmu pacjenta. Włosy u osób, które zostały poddane chemioterapii stają się suche, łamliwe, cienkie, a to wszystko przez cytostatyki. Jest to rodzaj leków, które niszczą komórki szybko dzielące się (taką specyfikę posiadają komórki nowotworowe, ale także elementy, z których zbudowane są mieszki włosowe). Statystyki podają, że problem wypadania włosów dotyczy ok. 65% pacjentów przyjmujących chemioterapię.

Peruki medyczne pomogą wygrać z rakiem

Jednym z podstawowych warunków udanej kampanii przeciw nowotworowi jest pozytywne nastawienie pacjenta i wiara w odzyskanie zdrowia. Peruka medyczna używana podczas procesu leczenia pozwoli zakamuflować skutki uboczne chemioterapii, powstrzymać wstyd i odzyskać chęć do spotkań z ludźmi. Syntetyczna peruka medyczna może być świetną fryzurą zastępczą, która będzie przypominać włosy sprzed choroby. Sztuczna peruka kosztuje mniej niż jej naturalny odpowiednik, choć warto pamiętać, że z reguły daje mniejsze możliwości stylizacyjne niż peruka z naturalnych włosów. Finanse to w wielu przypadkach ważny czynnik dla osób, u których leczenie i rehabilitacja pochłaniają spore środki. Peruki medyczne, tak naturalne, jak i syntetyczne, są refundowane ze środków NFZ. Decydując się na perukę dobrze będzie skorzystać ze sprawdzonego salonu perukarskiego, gdyż pierwsza konfrontacja ze swoją łysiną i zastąpienie jej „drugimi” włosami może okazać się trudnym emocjonalnie doświadczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here