Wilkakora - uwagi do stosowania produktu

Nie ma leku na raka. Owszem, w walce z nim sprawdzają się najbardziej inwazyjne metody leczenia, ale – od strony farmakologicznej – leki na choroby nowotworowe nie istnieją. Nic więc dziwnego, że świat lekarski dosłownie zadrżał, gdy mogło się okazać, że raka leczy… wilkakora. Niestety, wszystko jak zwykle okazało się zwykłym niedomówieniem.

Wilkakora właściwości przeciwnowotworowe?

Według dostępnych badań, wilkakora nie leczy raka, choć w wielu przypadkach jest bardzo pomocna w procesie leczenia onkologicznego. Jak to możliwe?

Wilcza kora jest po prostu suplementem diety, którego zadaniem jest wsparcie organizmu z walce z tą straszną chorobą, a nie jej bezpośrednie pokonanie. Owszem, roślina ta zawiera w sobie substancje czynne, które aktywują układ odpornościowy, ale nie posiada w swoim składzie substancji, które mogłyby wyeliminować nowotwór. To samo dotyczy również wielu innych chorób. Jednym słowem, wilcza kora jest aktywatorem pewnych procesów w organizmie, a nie ich efektorem.

W czym problem?

Powyższa kwestia mogłaby być jedynie pojęciem semantycznym, ale jej znaczenie nie ogranicza się wyłącznie do kwestii nazwy, czy też definicji. Nikt oczywiście nie zaprzecza, że wywar z wilczej kory ma określone właściwości zdrowotne, ale – co chyba oczywiste – jego stosowanie musi być skonsultowane z lekarzem specjalistą.

Problem w tym, że nie zaleca się stosowania wilkakory z niektórymi lekami. Tak jest chociażby w kontekście leków uspokajających, których działanie – dzięki składnikom zawartym w roślinie – może zostać znacząco przyspieszone.

Wilkakora właściwości i ich wpływ na człowieka

Wilkakora to nie pierwsza „ofiara” tego sposobu postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Tak jest chociażby z wieloma innymi suplementami diety, które traktuje się jak leki. W rzeczywistości ich rola ogranicza się wyłącznie do wsparcia procesu leczenia. Co więcej, można je stosować wyłącznie w określonych sytuacjach i to pod pełnym nadzorem lekarskim.

Podsumowanie

O skuteczności wilkakory powstało już wiele artykułów, notek prasowych a nawet… sprawozdań z badań klinicznych. Niemniej to za mało, by mówić o dużej skuteczności tej substancji w leczeniu raka. Jeśli faktycznie tak jest, to już pewnie za kilka lat świat medyczny o tym się dowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here