jak zwalczyć infekcję miejsc intymnych?
fot. Pexels.com

Drożdżakowe zapalenie narządów płciowych dotyka głównie kobiety. Kandydoza powoduje nieprzyjemne dolegliwości, które mogą być na co dzień mocno dokuczliwe. Jak skutecznie pozbyć się grzybicy miejsc intymnych?

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/kandydoza-przyczyny-objawy-leczenie/

Grzybica narządów płciowych

Za drożdżakowe zapalenie miejsc intymnych odpowiedzialne są grzyby z rodzaju Candida. Choroba najczęściej dotyczy kobiet, które skarżą się na uporczywy świąd i ból pochwy oraz sromu. Panie dotknięte kandydozą narządów płciowych mogą także zaobserwować białawe upławy o konsystencji twarogu oraz czerwoną wysypkę. Mogą także odczuwać niemiłe pieczenie podczas oddawania moczu lub stosunku płciowego. Problem z grzybicą miejsc intymnych odnosi się również do mężczyzn. Panowie zakażeni kandydozą narzekają świąd i łuszczenie się skóry swojego członka. Co więcej, schorzenie objawia się zaczerwienieniem i wysypką powierzchni penisa oraz wydobywaniem się cuchnącej białej wydzieliny. Grzyby Candida – które stanowią część naturalnej flory bakteryjnej człowieka – aktywują się najczęściej u osób, które długo stosują antybiotykoterapię. Ryzyko wystąpienia choroby zwiększają również obniżona odporność, ciąża, cukrzyca czy zaburzenia hormonalne. 

Jak wyleczyć kandydozę miejsc intymnych?

Aby ustalić odpowiednią diagnozę, należy wykonać badania mykologiczne polegające na pobraniu wymazu z pochwy lub penisa oraz próbki upławów. Gdy zakażenie drożdżakami okaże się łagodne, w ramach leczenia stosuje się zarówno leki doustne jak i dopochwowe między innymi butokonazol, klotrimazol, mikonazol, flukonazol czy terkonazol. W przypadku grzybicy penisa stosuje się natomiast kremy, globulki i maści na bazie oleju. Leczona kandydoza trwa z reguły około trzech, czterech dni. Terapię można wesprzeć domowymi sposobami – zakażone grzybicą miejsca złagodzą okłady na bazie bezcukrowego jogurtu naturalnego oraz tampony nasączone ziołami. Warto także zadbać o odpowiednią dietę w trakcie leczenia. Najlepiej postawić na produkty spożywcze bogate w probiotyki oraz ryby, orzechy, warzywa i owoce. 

Zobacz także: http://www.oytam.pl/jak-leczyc-infekcje-skory/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here