Podpowiadamy, którą metodę przedłużania i zagęszczania rzęs wybrać!

Mnogość zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, jakie oferowane są przez profesjonalne salony urody, może niejedną kobietę przyprawić o zawrót głowy. Dzisiaj można szybko podreperować to, z czym natura nie poradziła sobie tak, jakbyśmy tego chciały. W innym poradniku opisywaliśmy, jak zadbać o piękne i zdrowe paznokcie (zapraszamy do lektury: http://www.dama-tel.pl/zdrowe-paznokcie-jak-je-pielegnowac/), a dzisiaj skupiamy się na przedłużaniu oraz zagęszczaniu rzęs. Jaka metoda będzie najlepsza?

Metody zagęszczania oraz przedłużania rzęs

W zasadzie rozróżnia się trzy metody przedłużania i zagęszczania rzęs, mianowicie metoda 2D, 3D i 4D. Można jednak sięgnąć po znacznie bardziej efektowne zagęszczenie, wiele salonów stylizujący oferujący przedłużanie rzęs w Krakowie posiada w swojej ofercie tzw. Hollywood Effect. To metoda dająca spektakularne zagęszczenie z uwagi na doczepienie kępki sztucznych rzęs do jednej naturalnej.

Metody 2D, 3D oraz 4D polegają natomiast na doczepianiu rzęs sztucznych do naturalnych włosków w proporcji 2:1 (metoda 2D), 3:1 (metoda 3D) i 4:1 (metoda 4D).

Którą metodę wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od oczekiwanych efektów i oczywiście kondycji naturalnych rzęs. Najlepiej w tym przypadku zdać się na profesjonalizm i wiedzę stylistki, która po przejrzeniu Twoich rzęs oszacuje najkorzystniejszą metodę. Uwzględni w tym zarówno stan zdrowia rzęs, rysy twarzy czy oczekiwane efekty, a wszystko po to, aby zapewnić naturalny efekt, bez zbytniego obciążania naturalnych włosków.

Czy zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs to to samo?

Wiele osób myli zabiegi przedłużania z zagęszczaniem rzęs i na odwrót. Warto podkreślić, że w celu przedłużenia rzęs wykorzystuje się zwykle metodą 1:1, czyli jedna sztuczna rzęsa mocowana do jednej naturalnej. Metoda ta pozwala wydłużyć i podkręcić rzęsy, ale nie daje zbytniego zagęszczenia. Owszem wizualnie wydłużone rzęsy będą wyglądały efektowniej, ale jeśli masz bardzo rzadkie, to lepiej postaw na metody zagęszczające rzęsy.

Przy zagęszczeniu chodzi o to, aby dodać objętości rzęsom. Dlatego metody 2D, 3D czy 4D dają prawdziwe efekty zagęszczenia, dodatkowo wydłużając rzęsy.

Wybór metody zależy od oczekiwań klientki i stanu jej rzęs. Warto jednak pamiętać, że niezwykle ważny jest wybór solidnego salonu. Doświadczenie, precyzja i wiedza to absolutnie niezastąpione elementy dla bezpiecznego i trwałego zabiegu.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here