Ciąża a płeć dziecka

Oczekiwanie na narodziny dziecka to najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety. Noszenie pod sercem maleńkiej istotki, która jest cząstką nas samych, musi wyzwalać same najwspanialsze uczucia. Przyszłe mamy z niecierpliwością wypatrują pojawiającego się brzuszka i cieszą się kiedy mogą pochwalić się jego widokiem otoczeniu.
Okres 9 miesięcy mija niezwykle szybko. Przyszła mama bardzo dba o siebie w tym czasie, by jej maluszek prawidłowo się rozwijał i rósł zdrowo. Z niecierpliwością oczekuje wizyty u lekarza, podczas której wreszcie pozna płeć swojego potomka. Już na początku ciąży dopytuje lekarza prowadzącego, kiedy widać płeć dziecka na usg i czy taki wynik jest zawsze wiarygodny i pewny.
Już około 5 miesiąca, jeśli dzidziuś jest prawidłowo ułożony, można zobaczyć, jakiej jest płci. Lekarze zazwyczaj sugerują tylko delikatnie jakiej płci może urodzić się dziecko, aby uniknąć późniejszego rozczarowania kobiety, jeśli urodzi dziecko innej płci niż by chciała.
Przyszli rodzice bardzo często się rozczulają, kiedy widać płeć dziecka na usg. To wyjątkowy moment dla nich, bowiem dziecko przestaje już być anonimowe, staje się Jasiem lub Anią.
Bardzo ważne jest, aby nie nastawiać się na urodzenie maluszka konkretnej płci, bo żadne usg nie daje stuprocentowej pewności. Czasami lekarz mówi kobiecie, że urodzi chłopca, a w dniu porodu na świecie witają maleńką dziewczynkę .Nastawienie kobiety lub mężczyzny na urodzenie się dziecka konkretnej płci może bardzo silnie i negatywnie odbić się na ich psychikach. Zdarzały się przypadki, że panie tak bardzo pragnęły mieć córeczkę, że gdy urodziły chłopca, nie chciały przyjąć tej wiadomości do siebie. One już zgromadziły wyprawkę dla dziewczynki i oswoiły się z myślą o jej narodzinach. Wizja różowych sukieneczek i kokardek tak silnie nimi owładnęła, że nie potrafiły powitać na świecie maleńkiego synka. Takie kobiety potrzebują leczenia po porodzie, aby w końcu zaakceptowały fakt urodzenia dziecka innej płci, aniżeli chciały i czerpania z tego radości.
Nie ma znaczenia, jakiej płci urodzi się dziecko, najważniejsze, aby było zdrowe i kochane przez rodziców. Dziecko zawsze powinno spotykać się z wielką miłością i troską ze strony jego matki i ojca, a to jakiej jest płci ma najmniejsze znaczenie.
Moment, kiedy widać płeć dziecka na usg, jest na pewno bardzo szczególnym i emocjonującym momentem dla każdego przyszłego rodzica. Para wreszcie odkrywa tajemnicę, kto rozwija się i rośnie w brzuchu kobiety. To ważna chwila, ale nie można zapominać, że płeć dziecka nie determinuje rodziców do kochania bardziej lub mniej ich potomka tylko dlatego, że urodzi się długo wyczekiwanym chłopcem lub jedyną w rodzinie dziewczynką.
Ciąża to czas spokoju i refleksji nad swoim dotychczasowym życiem i jego radykalną zmianą po narodzinach dziecka. Każda para spodziewająca się dziecka, musi sobie uświadomić, że ich życie nigdy już nie będzie wyglądało tak, jak przed porodem.Te zmiany są nieuniknione i wiążą się z rozpoczęciem nowego etapu w życiu, trudniejszego i bardziej odpowiedzialnego, ale sprawiającego mnóstwo satysfakcji i przynoszącego ogrom szczęścia i radości. Ten etap nosi nazwę rodzicielstwa.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki nawóz do trawy?
Następny artykułOwulacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here