Depilator – jaki wybrać?

Większość kobiet, żyjących w obecnych czasach, dąży do posiadania gładkiej, przyjemnej w dotyku skóry. Wyrastające naturalnie włoski w różnych miejscach ciała bardzo w tym przeszkadzają, stanowiąc często dość nieestetyczny element. Nic więc dziwnego, że depilowanie już wiele lat temu stało się normą, choć jeszcze w latach 80. czy 90. nie było aż tak powszechne. Kobiety – w celu pozbycia się owłosienia – stosują rozmaite metody. Najprostszą z nich są na pewno maszynki i preparaty do golenia. Nie da się jednak ukryć, że skuteczniejszy i lepszy efekt można osiągnąć za pomocą odpowiedniego sprzętu, który pozwoli wyeliminować włoski razem z cebulkami. Tu pojawia się jednak spory dylemat, jaki depilator kupić. Ilość urządzeń tego typu jest dziś naprawdę ogromna. Niemal wszystkie marki, kojarzące się ze sprzętem RTV/AGD, mają w swojej ofercie depilatory.

Zastanawiając się, jaki depilator najlepiej wybrać, trzeba wziąć pod uwagę parę głównych czynników. Po pierwsze – należy wiedzieć, że istnieją dwa główne rodzaje głowic, czyli najistotniejszych elementów budowy takich sprzętów. Można tu zastosować podział na opcje pęsetowe i dyskowe. Pierwsza wersja sprawdza się raczej przy niezbyt gęstych włoskach. Druga jest zdecydowanie mocniejsza, a jednocześnie dokładniejsza. Oczywiście ważne są także dodatkowe parametry, np. ilość umieszczonych pęset. To, jaki depilator wybrać, zależy więc od indywidualnych uwarunkowań, związanych z rodzajem i gęstością owłosienia, a także wrażliwością skóry. Niekiedy wiele pęset może prowadzić do nieprzyjemnych podrażnień. Ważne również, aby depilator można było z łatwością zachować w czystości. Higiena w tego typu akcesoriach jest niezwykle istotna. Dobrze więc, gdy konstrukcja sprzętu umożliwi proste mycie pod wodą.

Sama głowica to jednak nie wszystko. Podczas decydowania, jaki depilator sprawdzi się najlepiej, trzeba również sprawdzić wiele innych czynników. Ważne, w jaki sposób sprzęt jest zasilany. Najczęściej są to po prostu akumulatory, ewentualnie zwykłe baterie. Rzadziej spotyka się już depilatory zasilane sieciowo. Wiele pań podkreśla, że dużą rolę odgrywa możliwość zmieniania prędkości sprzętu. Depilacja polega na wyrywaniu włosków, więc nie zawsze bywa przyjemna. Na dodatek każda skóra inaczej reaguje, ma swoją własną wrażliwość i prób bólu, same włoski z kolei – różną długość. Warto cechy te dopasować do szybkości działania produktu, aby korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe. Na wygodę użytkowania zapewne ogromny wpływ ma także sposób wyprofilowania urządzenia, która przekłada się na poręczność. Myśląc o tym, jaki depilator będzie najlepszy, jeśli chodzi o budowę i kształt, na pewno warto zwrócić uwagę ona ergonomię i lekkość. Spora grupa pań podkreśla również, że dużą rolę w wyborze sprzętu odgrywa opcja depilowania mokrej skóry lub funkcja zimnego nawiewu. Głównym powodem jest fakt, że chłód niweluje ból i nieprzyjemne doznania podczas usuwania włosków. Atutem będzie również wyposażenie zestawu w różne rodzaje dodatkowych nasadek, umożliwiających np. wykonywanie peelingu skóry lub masażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here