Jak przygotować się na szczeniaka w domu

Bardzo wiele dzieci marzy o szczeniaku. Deklarują się, że będą się nim opiekować, wychodzić na spacery oraz zajmować. Jednak rodzice nie chcą się na niego zdecydować, ponieważ wiedzą, ile obowiązków i pracy wymaga wychowanie szczeniaka. Gdy już są na niego zdecydowani zaczynają zastanawiać się, od czego zacząć. Czym karmić, jak nauczyć załatwiać się na dworze oraz kiedy można kąpać szczeniaka. Może wydaje się to bardzo skomplikowane, jednak takie nie jest. Warto jednak, przed wzięciem szczeniaka, dowiedzieć się paru podstawowych rzeczy, oraz zasad dzięki którym nam, oraz szczeniakowi będzie żyło się lepiej.

Po pierwsze przygotowania
Warto przed nabyciem pieska przygotować swój dom oraz zakupić kilka niezbędnych rzeczy. Po pierwsze obroża i smycz. W zależności od rasy psa, jego wielkości i wieku, trzeba wybrać te dwie rzeczy. Najlepiej żeby obroża posiadała możliwość regulacji, a smycz miała możliwość dostosowania długości. Trzeba także zdać sobie sprawę, że obrożę będzie trzeba zmieniać, w zależności od wielkości psa. Bardzo popularne są szelki i są też one dość wygodne dla psa. W przypadku większych ras, warto się na nie zdecydować. Przed zakupem psa warto zastanowić się, nad jego legowiskiem. Na początek nie polecane są drogie posłania, ponieważ pies może się w nich załatwiać, oraz obgryzać. Może to być koc, lub materac. Ważne jest też miejsce takiego posłania. Trzeba się dobrze nad tym zastanowić, ponieważ nie powinno się go przesuwać w pierwszych miesiącach pobytu psa.
Trzeba zakupić też miski, oraz karmę. Tę drugą najlepiej poleci Wam, wasz weterynarz. Warto też zaopatrzyć się w zabawki i przysmaki do uczenia psa.

Gdy pies do nas przybędzie
Od początku powinniśmy zastanowić się, do jakichś pomieszczeń pies może wchodzić, a których granic nie możne przekroczyć. Trzeba trzymać się tego od początku, i nie łamać tych zasad. Warto zaopatrzyć się w dużą ilość ręczników papierowych i gazet, ponieważ pies na początku nie będzie umiał sygnalizować swoich potrzeb. Trzeba z nim wychodzić na dwór na spacery, aby zrozumiał że tam musi się załatwiać. Na początku piesek będzie gryźć wiele rzeczy, ważne przedmioty trzeba zabrać z jego zasięgu i nie pozwolić gryźć rąk ani nóg. Do wszystkich rzeczy, do których przyzwyczaimy szczeniaka, później może być nam bardzo trudno ich oduczyć. Należy o tym pamiętać.

Pierwsza kąpiel psa
Pierwsza kąpiel zależna jest od wieku szczeniaka. Nie powinna ona odbywać się zbyt szybko. Najlepiej pomiędzy szóstym a dziewiątym miesiącem życia. Wyjątkiem tutaj są psy razy York, które można wykąpać szybciej. Wybór szamponu zależy od rasy, długości sierści czy włosia. Należy dobrze się do niej przygotować, aby była jak najmniej stresująca dla psa.

Przyjęcie do domu małego szczeniaka wiąże się ze zmianami. Na pewno przyniesie wiele radości, ale także wiele zniszczeń i nerwów. Warto być na to wszystko przygotowanym, aby potem pies nas nie rozczarował. Razem ze szczeniakiem powinniśmy uzbroić się w ogromną ilość cierpliwości, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie go wiele rzeczy nauczyć i sprawić aby był on dobrze wychowanym psem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here