Jak sobie radzić z impotencją

Coraz więcej mężczyzn boryka się z zaburzeniami wzwodu. Ta przypadłość dotyczy już nie tylko panów po 40, czy 50 roku życia, ale także dużo młodszych. Brak satysfakcji seksualnej może wpływać na stan zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Do tego dochodzi jeszcze pogorszenie relacji ze współpartnerem. Jak więc radzić sobie z impotencją?

Czym jest impotencja?

Zaburzenia erekcji są dysfunkcją seksualną występującą u mężczyzn. Określana jest jako impotencja, a także niemoc płciowa. Objawia się brakiem sztywności członka i niemożnością wytrysku nasienia. Mężczyzna czuje podniecenie, jednak nie może osiągnąć pełni satysfakcji podczas stosunku. Najczęściej dotyka panów po 50 roku życia, jednak coraz częściej zdarza się również u młodszych. Przyczyny zaburzeń erekcji mogą mieć podłoże psychiczne (lęk przed poczęciem dziecka, stres, trudne sytuacje z przeszłości, kwestie religijne, niska samoocena), a także fizyczne (wiek, choroby, stosowanie używek). Na niemoc płciową wpływają także czynniki związane z krążeniem, kwestie hormonalne, neurogenne, a także przyjmowanie niektórych farmaceutyków. Więcej informacji znajdziesz na: https://maxonforte.pl/impotencja-pomoc-mezczyznie/

Leczenie zaburzeń erekcji

Metody radzenia sobie z problemem zaburzeń erekcji zależą od ich podłoża. W przypadku czynników psychologicznych stosuje się psychoterapię. Może być ona indywidualna, a także odbywać się w obecności partnera seksualnego pacjenta. Czasami pomocna jest hipnoza. W trudnych przypadkach stosuje się wszczepianie protez, które umożliwiają współżycie. Wykonuje się także zabiegi chirurgiczne udrażniające naczynia prącia. Przy wiotkości członka można też posłużyć się urządzeniem próżniowych, które spowoduje erekcję. W niektórych bardzo wyjątkowych sytuacjach dokonuje się także wszczepienie implantu prącia oraz jego przeszczep.

W największej ilości przypadków związanych z zaburzeniami erekcji stosuje się leczenie farmakologiczne. Zaliczamy do nich: podawanie mężczyźnie preparatów hormonalnych w formie doustnej, domięśniowej lub przezskórnej, wstrzykiwanie preparatów naczyniowych do ciał jamistych prącia, a także podawanie leków wazoaktywnych.

Lek bez recepty

Impotencja może też być zwalczana poprzez przyjmowanie farmaceutyków dostępnych w aptekach. Można je nabyć bez recepty. Jednym z takich bardzo skutecznych środków jest lek Maxon Forte. Ma postać tabletek zawierających w swoim składzie sildenafil, czyli czynną substancję powodującą erekcję. Wywołuje ona napływ krwi do członka w trakcie podniecenia seksualnego. Jest doskonałym środkiem na zaburzenia wzwodu i daje gwarancję odbycia pełnego stosunku płciowego. Jednak przed jego użyciem warto skonsultować się ze specjalistą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here