Jakie zalety mają różne pory roku?

Każda pora roku ma w sobie swój własny, niepowtarzalny urok.
Wiosna, która, przychodzi po okresie mrozów, szarości i puchowych kurtek przynosi powiew świeżości, nowości, poczucie, że rodzi się nowe życie. I tak przecież faktycznie jest. W czasie wiosny budzą się dla świata rośliny, które do tej pory trwały w zimowej hibernacji. Wychodzą z ciepłych norek zwierzęta, które skryły się w nich, gromadząc wcześniej zapasy. Cały świat budzi się z zimowego letargu. Wiosna przynosi ciepłe powietrze, maluje świat pięknymi kolorami. Drzewa pokrywają się młodymi listkami, trawniki nabierają przecudnej barwy młodej trawy, łąki i drzewa owocowe pokrywają się kolorowymi kwiatami. Na naszych balkonach stawiamy też piękne ukwiecone doniczki. Wiosna przygotowuje przyrodę na jeszcze cieplejsze dni, jakie nastąpią latem.
Lato, najgorętsza pora roku, rozpieszcza nas często cudowną pogodą. Jest to pora, kiedy zaczynają się wakacje, przychodzi okres odpoczynku po wytężonym okresie pracy w ciągu całego roku. Jest to czas ładowania akumulatorów, korzystania ze słońca i letnich atrakcji. W tym czasie wyjeżdżamy na urlopy lub po prostu wypoczywamy we własnym ogródku. W czasie lata wystarczy zwyczajnie przebywać na słońcu, aby zapewnić sobie doskonały humor na cały dzień. Możemy w tym czasie korzystać z letnich aktywności jak na przykład pływanie w jeziorze, nad morzem, opalanie się na plaży czy jeżdżenie na rowerze. Niezwykle przyjemnie jest wybrać się w letnie lub wiosenne popołudnie na rodzinny piknik do parku. Takie spędzenie czasu do doskonały pomysł na wypoczynek i budowanie relacji.
Kolejną, równie piękną porą roku jest jesień. To czas, kiedy po letnim, wakacyjnym szaleństwie zaczynamy się wyciszać. Liście na drzewach przybierają malownicze barwy. Świat ukazuje nam się wtedy w odcieniach brązu, czerwieni i złota. Po jakimś czasie liście zaczynają spadać z drzew i wtedy trawniki przypominają złocisty dywan. Jesienią wieczory stają się dłuższe. Teraz już chętniej spędzimy czas w domu. Niezwykle przyjemnie jest usiąść w długi zimowy wieczór na kanapie, pod ciepłym kocem, wziąć ciekawą książkę i zaczytać się, popijając gorącą herbatę z imbirem, cytryną i miodem. Jesień to czas wyciszenia, przyroda szykuje się do snu, a my mamy więcej czasu na pobycie ze sobą i swoimi bliskimi.
Potem nadchodzi zima. Pora roku wydawałoby się, że martwa. Nie widać życia w przyrodzie, rośliny pozbawione są swoich delikatnych, żywotnych części, nie mają teraz liści i owoców, pozostały tylko ich części wieloletnie, które odpoczywają i czekają na kolejne wiosenne przebudzenie. Zwierzęta, które nie zapadły w zimowy sen, potrzebują często pomocy człowieka, który zostawi dla nich jedzenie w odpowiednich miejscach. W czasie zimy ludzie wychodzą na powietrze niechętnie, szybko przemykają do celu. Wyjątkiem jest czas rekreacji, kiedy świeci słońce i leży śnieg, wtedy chętnie wychodzą na sanki, łyżwy, organizują kulig lub zimowe ognisko.
Każda pora roku jest wyjątkowa, ma swoją ważną rolę w cyklu życia otaczającej nas przyrody. Dzięki zmienności pór roku nasz świat jest bardzo piękny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here