Kosmetyki do stylizacji włosów

W obecnych czasach wybór preparatów do stylizacji włosów jest ogromny. Takie kosmetyki nie tylko pomagają nam ułożyć fryzurę, ale i dodatkowo pielęgnują nasze włosy. Aby być zadowolonym z efektu, bardzo ważne jest to, żeby dobierać preparat do rodzaju kosmyków. W ten sposób podkreślimy ich naturalne atuty i ukryjemy mankamenty, które nam przeszkadzają.

Rodzaje produktów do stylizacji włosów

Pianka do włosów

Pianka do włosów zwykle jest stosowana wtedy, gdy chcemy nadać swojej fryzurze objętości. Charakteryzuje się swoją wyjątkową konsystencją, która nie obciąża włosów i pozwala zachować ich sprężystość. Po piankę do stylizacji najczęściej sięgają osoby, które posiadają włosy kręcone. Nie polecana jest w przypadku kosmyków osłabionych i suchych, ponieważ w swoim składzie zawiera alkohol, który może dodatkowo pogarszać kondycję włosów.

Lakier do włosów

Lakier do włosów, to nieoceniony kosmetyk za pomocą którego jesteśmy w stanie utrwalić swoją fryzurę. Dodatkowo chroni włosy przed wilgocią i wiatrem. Należy jednak stosować go z umiarem, ponieważ może powodować sklejanie się włosów. Polecany jest na specjalne okazje, gdy nasza fryzura wymaga utrwalenia. Sprawdza się również w walce z elektryzującymi włosami. Jeżeli nasze włosy są cienie i jest ich nie za wiele, powinniśmy wybrać lżejszą wersję lakieru do stylizacji.

Przeczytaj też: http://www.oytam.pl/jaka-jest-kolejnosc-nakladania-kosmetykow-do-pielegnacji-skory-twarzy/

Żel do włosów

Żel do stylizacji włosów jest świetnym nie tylko utrwalaczem, ale i nabłyszczaczem fryzury. Posiada konsystencję galaretki, ale na włosach dość szybko zastyga. Z reguły jest stosowany przez mężczyzn, ale to nie znaczy, że kobiety nie mogą go używać.

Wosk do włosów

Celem stosowania wosku do włosów jest nadanie fryzurze tekstury. Ten rodzaj kosmetyku nie służy do przedłużania trwałości, tylko do układania. Jeżeli posiadamy włosy długie bez problemu, możemy stosować wosk każdego dnia, dzięki niemu nadamy nowy wymiar naszym falom lub wygładzimy wyprostowane włosy. Z kolei jeżeli posiadamy krótkie włosy, lepiej stosować wosk tylko podczas wyjątkowych okazji. W przypadku krótszych włosów, istnieje ryzyko że wosk przedostanie się na skórę głowy i uniemożliwi jej oddychanie.

Źródło: https://wypieczwymaluj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here