kiwat

Kwiaty, zarówno żywe, jak i sztuczne, mogą stanowić piękną ozdobę każdego domu. Wystarczy wyczucie stylu i gust. Jeszcze ciekawszą ich formą są kwiaty wykonane własnoręcznie. Dobrym wyborem do stworzenia pięknych kwiatów handmade będzie foamiran. Do wykonania tego typu ozdób potrzebować będziemy – oprócz odpowiedniego materiału – przede wszystkim chęci, czasu i cierpliwości. Kwiaty z foamiranu są przepiękne, ale na efekt trzeba sobie zapracować. Poniżej znajdziemy kilka wskazówek, jak stworzyć kwiaty handmade. Jakich narzędzi, klejów użyć, jak wycinać kwiatki, barwić je, formować oraz oczywiście, jaki rodzaj foamiranu wykorzystać.

Wdzięczny materiał – foamiran

Rozpoczynając przygodę z kwiatami handmade, należy odpowiednio dobrać materiał. Wśród rodzajów foamiranu wyróżnić można dwa najbardziej popularne: jedwabny oraz irański. Pierwszy z nich jest bardzo delikatny, a dzięki temu elastyczny, dlatego wystarczy, że rozgrzejemy go w rękach i możemy przystępować do formowania. Foamiran  irański jest natomiast znacznie grubszy, dzięki czemu też odporniejszy na uszkodzenia, a formowanie kształtów za jego pomocą będzie musiało być poprzedzone podgrzaniem go, na przykład za pomocą żelazka. Wycinanie kwiatków za pomocą obydwóch rodzajów materiału na pewno będzie wspaniałym doświadczeniem. Kiedy zdecydujemy się na rodzaj foamiranu to możemy przystąpić do dalszych etapów.

Nożyczki, wykrojniki, dziurkacze – czyli jakich narzędzi użyć

Bez względu na to, jaki materiał wybierzemy, należy wyciąć płatki (chyba, że zdecydujemy się na zakupienie już wyciętych kwiatków). Foamiran, taki jak https://www.creativehobby.pl/pol_m_scrapbooking_dodatki-kreatywne-do-scrapbookingu_foamiran-2800.html można z powodzeniem ciąć nożyczkami. Najprostszym sposobem będzie odrysowanie wyciętego wcześniej z papieru kwiatka, a następnie wykonanie tej samej czynności przy pomocy igły na piance oraz kolejno wykrojenie. Kwiatki, czy też płatki z foamiranu można tworzyć za pomocą wykrojników. Takie kwiatki łatwiej formować, co wynika z tego, że są one znacznie cieńsze. Jednak najszybszym sposobem na wycięcie kwiatka z foamiranu będzie rzecz jasna użycie plotera, w którym wystarczy odpowiednio ustawić nóż do cięcia, aby przystąpić do dalszego działania.

Kształtowanie, barwienie, ozdabianie

Posiadając gotowe płatki oraz listki można przystąpić do kolejnych czynności. Jeśli zakupimy kolorowy materiał, to od razu po wykrojeniu poszczególnych kwiatków można rozpocząć ich formowanie. Jeśli natomiast zakupiony przez nas foamiran jest biały to należy go zafarbować. Jest to na pewno bardziej czasochłonne, ale może zaowocować uzyskaniem ciekawszych odcieni. Piankę najłatwiej pofarbować przy pomocy pasteli. Sprawdzą się zarówno mokre, jak i suche pastele, które wystarczy pocierać o materiał, aż do uzyskania pożądanego koloru. Posiadając już zabarwione płatki i listki, przystępujemy do kształtowania. Warto przygotować sobie podkładki oraz dłutek kulkowy, szczególnie, jeśli zamierzamy przygotować większą ilość kwiatków lub mamy delikatne dłonie. Wcześniej rozgrzane płatki z foamiranu formujemy w dłoniach lub przy pomocy dłutka, łączymy za pomocą kleju na gorąco. Pięknym wykończeniem kwiatków będą ich pręciki i środki. Przydadzą się takie materiały jak: kryształki, ćwieki czy gotowe pręciki. Podczas tworzenia kwiatów z foamiranu przydadzą się również dodatkowe narzędzia i materiały, takie jak drut czy taśma florystyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here