rośliny

Kwiaty doniczkowe są nie tylko perfekcyjnych dopełnieniem naszego wnętrza, ale mogą mieć inne, dobre wartości. Niektóre rośliny pomimo tego, że wyglądają nieziemsko, nie jest to ich zadanie. Rośliny wymagają szczególnej opieki. Potrafią nam się za to wspaniale odwdzięczyć swoim pięknym wyglądem. Jakie kwiaty do domu okażą się idealnym rozwiązaniem? Które rośliny wybrać? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jakie-kwiaty-warto-miec/

Bluszcz pospolity

Jednym z przykładów roślin, które filtrują powietrze jest bluszcz pospolity. Istnieje jednak powiedzenie, że roślina ta źle wpływa na relacje w naszym małżeństwie. Bluszcz doskonale wpływa na powietrze. Oczyszcza mieszkanie z substancji, takich jak formaldehyd, benzen czy ksylen. Co więcej nie jest trudną w uprawie rośliną. Wymaga jeden raz w tygodniu podlania.  Bluszcz możemy również umieścić na balkonie, czy też tarasie. Kwiaty ten w swoim domu możesz postawić w dosłownie każdym miejscu.

Monstera deliciosa, czyli monstera dziurawa

Monstera delicopsa, to zdecydowanie cudowna roślina. Była one prawdziwym hitem PRL. Powróciła po latach i jest dostępna niemal, że  w każdym sklepie i markecie. Roślina te pochłania formaldehyd oraz amoniak. Monsterę należy podlewać raz w tygodniu. Ważne jest to, aby nie stawiać jej na bezpośrednim słońcu.

Paproć

Jest to roślina do domu, którą każdy z pewnością zna. Nie zdajemy sobie pewnie sprawy z tego, jak proste jest ich uprawie. Dodatkowo, wyglądają one pięknie oraz są pożyteczne. Paproć jest niezwykle widowiskowa. Należy podkreślić, że lubi ona wilgotne podłoże oraz cień. Paprotki są popularne od bardzo, bardzo dawna. Co więcej pochłaniają one formaldehyd i neutralizują promieniowanie, które pochodzi od ekranów oraz wszelkiego rodzaju wyświetlaczy, jednak to nie wszystko. Paprotki nawilżają także nasze powietrze, którym oddychamy.

Zobacz też: http://www.oytam.pl/jak-urzadzic-mieszkanie-dekorowanie-wnetrz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here