Woda pomaga utrzymać cukier na właściwym poziomie
fot. Pixabay.com

Skoki poziomu glukozy we krwi są jedną z przyczyn cukrzycy typu 2. Dochodzi do nich wówczas, gdy poziom glukozy we krwi nagle wzrasta po posiłku i równie szybko opada, a my doświadczamy szybkiego zmęczenia i napadów głodu. Taki stan jest więc niepożądany dla naszego organizmu. Jak więc zapobiegać skokom cukru we krwi?

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/skoki-poziomu-cukru-jak-zapobiegac/

Skoki poziomu cukru we krwi – jak do nich nie dopuszczać?

Poza tym, że skoki cukru we krwi prowadzą do powstania cukrzycy typu 2, mogą one również doprowadzić do zwężenia naczyń krwionośnych, a tym samym do zawału serca lub udaru mózgu. Dlatego tak ważne jest, aby do nich nie dopuszczać. Warto więc znać zasady postępowania, które pomogą nam utrzymywać glukozę na właściwym poziomie. Oto najważniejsze z nich:

  • utrzymywanie diety niskowęglowodanowej – pomaga ona utrzymać poziom cukru na właściwym poziomie oraz wspiera nas w utracie zbędnych kilogramów i utrzymywaniu wagi na prawidłowym poziomie;
  • zmniejszenie ilości cukru w codziennych posiłkach – unikanie cukru rafinowanego, słodzenia kawy cz herbaty, a także wysoko przetworzonej żywności, która zawiera cukier;
  • utrzymywanie prawidłowej wagi ciała – nadwaga jest bardzo niepożądanym stanem dla naszego organizmu z wielu różnych powodów, również z tego, że organizm z nadwagą ma duże problemy z właściwym metabolizowaniem cukrów.

Skoki poziomu cukru we krwi – pozostałe zasady

Pozostałe zasady, które pomogą nam utrzymać właściwy poziom cukru, są tak naprawdę bardzo uniwersalne i każdy z nas powinien je stosować, a w zasadzie powinno to być podstawą naszego codziennego funkcjonowania.

Po pierwsze aktywność fizyczna. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Codzienna dawka ruchu, minimum przez 30 minut dziennie, uchroni nas przed wieloma chorobami, ale również zapobiegnie gwałtownym skokom cukru we krwi oraz zwiększy wrażliwość naszych komórek na działanie insuliny.

Po drugie błonnik. Naszą zasadą powinno być spożywanie jak największej ilości błonnika w diecie. Błonnik rozpuszczalny pomaga utrzymać glukozę we krwi na właściwym poziomie, warto więc spożywać jak najwięcej produktów, które są w niego bogate.

Po trzecie woda. Nawet niewielkie odwodnienie organizmu może prowadzić do wahania poziomu cukru we krwi. Warto więc pić jak najwięcej wody, aby nie dopuszczać do takich stanów.

Zobacz też: http://www.oytam.pl/jaka-zywnosc-dlugoterminowa-wybrac-bedac-diabetykiem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here