Aktywność fizyczna w ciąży

Popularne jest twierdzenie, że kobieta, będąca w ciąży nie powinna się przemęczać. Obecnie lekarze zgadzają się co do tego, że aktywność fizyczna w ciąży jest potrzebna. Musi ona jednak przebiegać w odpowiedni sposób, aby nie zagrażała zdrowiu matki ani dziecka, ponieważ zbyt duży wysiłek może być nawet przyczyną poronienia lub przedwczesnego porodu. Jakie zatem rodzaje aktywności są bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Jakie sporty można uprawiać, będąc w ciąży?

Z pewnością warte uwagi są te aktywności, które wykonuje się na świeżym powietrzu. Spacerowanie, aerobik czy joga mogą mieć pozytywne skutki dla przyszłych mam. Dobrze jest pamiętać, że te kobiety, które przed ciążą intensywnie ćwiczyły mogą wykonywać więcej ćwiczeń i przez dłuższy czas niż te, które prowadziły siedzący tryb życia. Przygody ze sportem nie należy rozpoczynać wraz z zajściem w ciążę, lecz poprzestać na delikatnych ćwiczeniach. Ciekawą aktywnością dla kobiet w ciąży jest także uczęszczanie na basen. Wiele pływalni oferuje nawet specjalne zajęcia dla przyszłych mam – to doskonały sposób na ćwiczenie, połączone ze spotkaniem z innymi kobietami. Nie wolno jednak korzystać z zajęć, które odbywają się w wysokich temperaturach, takich jak sauna czy gorące baseny. Warto także zrezygnować ze sportów ekstremalnych i prowadzących do urazów. Niestety wszystko, co dotyka przyszłą mamę, dotyka także nienarodzone dziecko – z tego powodu warto zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Więcej informacji znajdź na: https://mamadha.pl/aktywnosc-fizyczna-w-ciazy-na-co-mozesz-sobie-pozwolic/

Jakie pozytywne skutki może mieć aktywność fizyczna w ciąży?

Przede wszystkim, ćwiczenia powodują polepszenie stanu zdrowia, także psychicznego kobiet w ciąży. Dzięki na przykład spacerom mogą one poczuć się spokojnie i pewnie, nabrać sił, energii i zrelaksować się w otoczeniu natury. Ponadto aktywność fizyczna w czasie ciąży może zaowocować także bezpośrednio w czasie porodu. Kobiety, które prowadzą aktywny tryb życia w tym czasie rzadziej mają problemy z porodem naturalnym. Co więcej, często przebiega on szybciej niż u kobiet, które nie zażywają ruchu. Umiarkowany ruch w czasie ciąży może także pomóc szybciej dojść do zdrowia po porodzie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych, także związanych z dzieckiem aktywność fizyczną należy konsultować z lekarzem.

Zdrowy tryb życia w czasie ciąży może mieć pozytywne efekty. Będzie on jeszcze skuteczniejszy, jeśli zostanie połączony z odpowiednią dietą i suplementami, takimi jak te, proponowane przez Mamadha.pl. Dzięki temu przyszła mama będzie zdrowsza i spokojniejsza, a dziecko będzie miało szansę dobrego rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here