Okres świąteczny

Święta jest to okres, w którym bardzo dużo osób jednoczy się i życzy sobie wszystkiego najlepszego. Nie wiadomo czy zawsze takie życzenia są szczere, jednak można zauważyć, że bardzo często w święta ludzie są naprawdę dla siebie mili i to nie przypadkowo. Jednak czas świąt mija i tak jak ludzie mieli wolne i byli dla siebie mili tak codzienność zaczyna ich znowu przytłaczać i dzieją się złe rzeczy. Nie ma co uogólniać oczywiście i nie wszyscy tacy są, jednak zdarzają się takie przypadki i trzeba o nich wspomnieć. Jednak ten artykuł nie będzie o złych ludziach, którzy w czasie świąt się maskują i nie mają na celu dobrych zamiarów, a to tym jak wyglądają przygotowania do tego największego w Polsce święta, a także o tym co dzieje się po świętach i czy wszyscy o wszystkim pamiętają, bo zdarza się czasami, że niestety ale ludzie zapominają o ważnych rzeczach, a nie powinno się o nic zapominać.

Przygotowania do świąt
Wiadomo, że w radiu i telewizji już bardzo długo przed świętami lecą kolędy, jednak trzeba pamiętać, że kolędy to nie wszystko i powinno się je śpiewać dopiero w czasie wigilii. Jeśli ktoś zacznie śpiewać je wcześniej to niestety ale robi to błędnie i nie powinno to występować. Radio i telewizja to zupełnie inne światy, które rządzą się swoimi prawami, jednak warto o tym pamiętać i jeśli dane radio puszcza coś to można zawsze miedź na uwadze, że robi to błędnie.
Przygotowania do Wigilii to także 12 potraw i brak mięsa w nich. Trzeba o tym pamiętać, że mięso można zjeść dopiero 1 dnia świąt, a nie w czasie Wigilii, tak samo często jest z alkoholem jednak w Polsce bardzo często stosuje się zasadę, że jeśli jest okazja do spożycia wysoko procentowego trunku to należy z niej skorzystać i dlatego bardzo często w czasie Wigilii pije się alkohol co także nie jest dobre. Jeśli chodzi o 12 potraw to jest to tradycja, która nie zawsze jest powielana i coraz częściej można spotkać takie rodziny, gdzie przede wszystkim spędza się wspólnie czas, a nie je 12 potraw, bo trzeba je przygotować, a jeśli za przygotowaniem potraw stoi głównie pani domu to niestety ale nie spędza ona wspólnie czasu ze swoją rodziną, a co za tym idzie święta nie są takie jak powinny, bo święta mają łączyć, a nie dzielić.

Co zrobić po świętach?
Pytanie, które pada co roku to przede wszystkim kiedy rozebrać choinkę. Najczęściej stosuje się zasadę, że po kolędzie księdza można od razu zdjąć choinkę i tyle ją widzieli. Jednak można to zrobić od razu po świętach, a najpóźniej do 2 lutego. Jak widać choinka może stać ponad miesiąc, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby wykorzystać w pełni ten okres i rozebrać ją dopiero w lutym. Wizyta księdza jednak bardzo często namawia ludzi do tego żeby ją rozebrać, bo jeśli ksiądz ją widział to po co ona ma stać i można ją zdjąć i schować do szafy, a w innych przypadkach po prostu wyrzucić. Co ciekawe miasta organizują nieraz zbiórkę choinek i któregoś dnia kto chce może oddać taką choinkę do wywozu jej i wszystko odbędzie się na koszt miasta, a nie właściciela choinki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here