Co zrobić, by dziecko było wypoczęte i wyspane

Wyspane dziecko jest radosne i wypoczęte. Za dobry sen jest odpowiedzialne nie tylko łóżko oraz odpowiednio dobrany materac. Bardzo ważna dla komfortu snu dziecka jest pościel. Jak wybrać pościel, która będzie dobrze służyła naszemu dziecku?

Komfortowa pościel – czyli jaka?

Wybierając pościel dla dzieci musimy dobrać nie tylko rozmiar, ale również wypełnienie pościeli oraz materiał, z którego zrobione są poszewki. Dopiero pościel, która ma te wszystkie elementy dobrze dobrane do potrzeb dziecka pozwoli maluchowi dobrze odpocząć i każdego ranka budzić się pełnym wigoru i chęci do zabawy oraz nauki.

Komfortowa pościel dla dzieci musi dobrze odprowadzać wilgoć. Jednocześnie musi chronić dziecko przed chłodem, ale nie przegrzewać nawet w najcieplejsze noce. Wybierając wypełnienie kołdry warto zastanowić się nad wełną, która spełnia te wszystkie warunki. Ciekawym pomysłem jest również wypełnienie syntetyczne, które jest idealne dla alergików. Kołdra syntetyczna jest lekka i nie odkształca się.

Decydując się na wypełnienie z pierza lub puchu trzeba wiedzieć, że jest to niekorzystne dla dzieci, które zmagają się z alergiami. Puch, jak i pierze należy często czyścic oraz wietrzyć, gdyż jest to idealne siedlisko dla drobnoustrojów.

Wybierając pościel dla dzieci koniecznie trzeba zadbać o poszwę, która ma bezpośredni kontakt z ciałem dziecka. Bawełna świetnie wchłania wilgoć. Flanela jest ciepła i przyjemna i idealnie sprawdzi się jako pościel na zimowe noce. Satyna jest chłodna i śliska, jest alternatywą na upalne, letnie noce. Kora jest szorstka i młodsze dzieci mogą jej nie polubić.

Rakiety, samochody i jednorożce

Wybierając pościel dla dzieci nie można zapomnieć o estetyce. Dzieci kochają pościel, która jest kolorowa i radosna. Warto poszukać pościeli, na której znajdą się ukochani bohaterowie bajkowi naszej pociechy.

Scooby Doo, Psi Patrol czy bohaterki Krainy Lodu to idealne obrazy dla dziewczynki. Nie jeden chłopiec marzy, by zasnąć w pościeli, na której znajduje się nowe BMW, czy rakieta kosmiczna, która zabierze naszego malucha w bajkową krainę snu.

Wybierając pościel dla dzieci warto uwzględnić ich marzenia. Pójście do łóżka stanie się łatwiejsze i dużo bardziej przyjemne.

Pościel dla dzieci znajdziesz w Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here