Książki pocket, czyli jak spakować ulubione lektury do małego bagażu?

0
1661

Książka niepodważalnie pozostaje Twoim nieodłącznym towarzyszem, uwielbiasz zagłębiać się w lekturze nie tylko w domowym zaciszu, ale również w środkach komunikacji, takich jak: tramwaj, autobus, pociąg. Ponadto sięgasz po książkę w poczekalni czy też na plaży, jednak nie zawsze udaje Ci się zmieścić książkę zwykłego formatu do plecaka, torebki, czy też bagażu, co staje się na tyle dużym problemem, że musisz rezygnować z ulubionej lektury. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być dla Ciebie tak zwane książki pocket. Jest to nic innego jak książka kieszonkowa, która idealnie sprawdzi się w wyżej wymienionych (oraz wielu innych) sytuacjach. Poniżej kilka informacji na temat zalet oraz cech charakterystycznych książek pocket.

Książki pocket – cechy charakterystyczne

Mogłoby się wydawać, że książki pocket to po prostu książki kieszonkowe i nic więcej o nich powiedzieć się nie da. Nic bardziej mylnego. Otóż podstawowymi cechami książek kieszonkowych jest ich rozmiar, nie jest on jednak rzeczą oczywistą i niezmienną, chociaż zazwyczaj oscyluje wokół wymiarów 12.0 cm x 17.5 cm, przy czym tradycyjna książka zazwyczaj posiada wymiary 13.5cm x 21.5cm. Z niewielkimi wymiarami książek pocket wiąże się oczywiście to, że druk jest znacznie mniejszy. Jako czytelnicy musimy być na to przygotowani. Ponadto książki pocket z racji tego, że posiadają mniejszy rozmiar są nieco grubsze od tradycyjnych.

Książki pocket – zalety

Zalet książek pocket jest naprawdę dużo. Po pierwsze, co najważniejsze, książki kieszonkowe zmieszczą się w każdej torbie podróżnej, damskiej torebce, a nawet w kieszeni marynarki. Można bez problemu wziąć je w podróż, na spacer, do poczekalni i zagłębiać się w lekturze, a po skończeniu wygodnie schować ją z powrotem do plecaka lub kieszeni. Kolejną dużą zaletą książek pocket jest to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca na półkach, w związku z tym, jeśli nie dysponujemy dużym mieszkaniem, to i tak bez problemu znajdziemy miejsce na wiele książek kieszonkowych. Ponadto książki pocket są o wiele tańsze niż te w tradycyjnych rozmiarach. Warto wspomnieć również o tym, że są one cały czas tak samo wartościowe jak zwykła książka. Posiadają tę samą treść, te same okładki, a mieszczą się zarówno w naszym bagażu, jak i w dysponowanym przez nas budżecie. W ceniącej swoich klientów księgarni internetowej bez problemu znajdziemy wydania kieszonkowe wszystkich swoich ulubionych książek, bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami literatury grozy, erotyków, powieści sensacyjnych czy też literatury faktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here