Czy samotność jest dobra?

Nie zawsze w naszym życiu jest tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Wydaje się, że los robi nam na złość, ponieważ nie ma u naszego boku kogoś, z kim można by wspólnie dzielić wszystkie piękne chwile, a przede wszystkim kochać i być kochanym. Niestety – zamiast cieszyć się z tego, że mamy swoją miłość, bardzo często zadajemy sobie pytanie: dlaczego jestem sama?

Zazwyczaj w takich przypadkach winimy siebie samych. Wątpimy w naszą wartość, pewność siebie. Być może też niektóre z was miały nieciekawą przeszłość związaną z mężczyzną, który w jakiś sposób doprowadził do takiego stanu, w którym przestałyście w siebie wierzyć. Odbudować się po takim związku nie jest łatwo, potrzeba na to trochę czasu, ale też nie może to trwać nieskończenie wiele. Musi w końcu nadejść ten dzień, ta chwila, kiedy nasze życie musi obrócić się o trzysta sześćdziesiąt stopni. I w żadnym wypadku nie możemy się bać tej zmiany, ponieważ to nasz nowy rozdział w życiu i z pewnością będzie lepszy. Wiadomo, że samotność może w pewnych momentach jest człowiekowi potrzebna, ale do czasu. Każdy potrzebuje chwili spokoju, chwili, kiedy może być sam tylko ze sobą. Ale przychodzi taki moment, kiedy brakuje nam tej drugiej osoby, nawet picie kawy samotnie nie smakuje tak jak piłybyśmy ją z ukochanym. Nie raz zadawałyśmy sobie pytanie dlaczego wszyscy naokoło kogoś mają, a ja nie? Co jest ze mną nie tak, że nie mam mężczyzny? Jestem aż tak brzydka, aż taka gruba? Niestety powtarzając to zaczynamy w to wierzyć i to jest najgorsze. A uwierzcie mi, mężczyźni widzą naszą niepewność siebie, widzą to, że my sami siebie po prostu nie lubimy. Mijając jakiegoś fajnego i bardzo przystojnego faceta marzymy, żeby go poznać, zaczepić, zagadać. Ale mijamy go ze spuszczoną głową w nadziei, że nie zauważy naszej brzydkiej twarzy, czy nieodpowiednio dobranej kolorystycznie spódnicy. I myślimy, że na pewno się z nas wyśmiewa i nabija, bo on jest ładny i fajny. A to przecież my się tak nakręcamy. Co więc zrobić, żeby to zmienić? To wcale nie takie trudne. Wystarczy podnieść głowę, iść pewnym krokiem i delikatnie się do niego uśmiechnąć. Siedząc i zamartwiając się w domu na pewno nikogo nie poznamy. Musimy wyjść do ludzi, spotykać się ze znajomymi, możemy też poszukać tematycznych grup w internecie, być może jest ktoś, kto podziela nasze pasje i dzięki temu w ten sposób kogoś poznamy? To, że jesteś sama nie oznacza, że jesteś do niczego, czy brzydka. Jeśli tak myślisz i uważasz cały czas, to zacznij od siebie, co zrobić, żeby to zmienić? Umów się na radykalną zmianę fryzury, tak, abyś czuła się w niej pewnie i pięknie. Na pewno w pobliżu są sklepy, do których zawsze lubiłaś chodzić. Idź i kup sobie coś, czego zawsze bałaś się kupić, bo zbyt by przyciągało uwagę. Może jakaś marynarka o ostrym kolorze? Albo dopasowana spódnica? Możliwości jest naprawdę wiele i tylko od ciebie zależy, jak wykorzystasz te chwile na zmianę.

Najważniejsze, to wierzyć w siebie i swoje piękno. A wtedy na pewno na twojej drodze znajdzie się ktoś, dzięki komu będziesz szczęśliwa i kochana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here