Wiosna, lato, jesień, zima....

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego np. twojej siostrze pasuje ta czerwona sukienka, natomiast ty nie wyglądasz w niej korzystnie? Czemu twoja koleżanka z pracy świetnie wygląda w niebieskim cieniu do powiek, a na tobie wygląda on kiczowato i po prostu źle? Okazuje się, że niezwykle ważne w doborze np. makijażu, ubioru czy stylizacji ważne jest określenie typu urody.
Jedną z głównych grup pod względem kolorystyki są pory roku. Wiosna, jesień, lato i zima mają przypisaną do siebie charakterystyczną paletę barw. Czasem mamy do czynienia z charakterystyczną „panią zimą”, jednakże najczęściej występuje połączenie dwóch typów urody. Jeśli uda ci się określić, jaki mam typ urody istnieją duże szanse, że w końcu będziesz w stanie znaleźć swój styl. Będziesz wiedziała, w czym ci do twarzy, jakich kolorów unikać, jak wykonywać makijaż, by upiększał a nie szpecił.
Typy urody według pór roku:
– wiosna – charakteryzuje się jasnym, kremowo-brzoskwiniowym odcieniem skóry; barwa włosów wiosny to kolory od jasnego blondu przez rudy, aż do ciemno brązowych z lekkimi złotawymi przebłyskami; oczy pani wiosny to: odcienie niebieskiego, niebieskoszare, złotozielone, brązowe, piwne, mogą być ze złotymi plamkami. Wiosna powinna podkreślać swoją delikatność, nie wprowadzać ani w makijażu ani stylistyce mocnych akcentów, gdyż mogą one przytłumić urodę.
– jesień – charakteryzuje się jasną, alabastrową, złocistobeżową z piegami cerą; włosy jesieni to złoty i miodowy blond, rudości, kasztany, ciemnobrązowe, prawie czarne; oczy pani jesieni to przeważnie brązy w każdym odcieniu oraz zielone i niebieskie z brązowymi plamkami, ale także turkusowe i szarobłękitne. Jesień może pozwolić sobie na nieco więcej niż wiosna. Musi uważać na czerń, czystą biel i inne zimne kolory.
– lato – charakteryzuje się cerą jasną o różowawej tonacji, może być także zabarwiona oliwkowo; włosy pani lato są jasne, może to być platynowy lub popielaty blond, przygaszone brązy lub brąz z kasztanowym połyskiem; oczy lata to: orzechowe, zielone, niebieskie, szare. Lato powinno korzystać z palety barw chłodnych, stłumionych. W stylizacji stawiaj na oszczędność i klasykę.
– zima – charakteryzuje się cerą porcelanową, różowobeżową, oliwkową w lekko niebieskim odcieniu, na twarzy zimy mogą także pojawiać się piegi; włosy pani zimy to platynowy blond, czarne z połyskiem lub dość jasne do brązowych; zima ma oczy o kolorze szaroniebieskim, szarozielonym, czysto niebieskim, prawie czarnym. Zima może zaszaleć z kolorystyką stylizacji, które powinny opierać się na kontrastach. Powinna korzystać z palety barw chłodnych, czystych i bardzo żywych, gdyż one wydobywają głębie i piękno tego typu urody.
Jak widzisz twoje błędy stylizacyjne mogły wynikać nie z twojego złego gustu. Czasem wystarczy tylko zmienić kolor sukienki, użyć innej pomadki, pomalować się mniej intensywnie, by wyglądać oszałamiająco.
Dokonaj analizy kolorystycznej, która pomoże ci dobrać najlepszy dla ciebie kolor ubrań, odcienie makijażu, a nawet rodzaj biżuterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here