Endermologia - kiedy warto pokusić się o taki zabieg

Salony kosmetyczne oferują szeroką gamę różnych zabiegów upiększających. Jednym z tych, które cieszą się niesłabnącą popularnością jest endermologia, czyli podciśnieniowy masaż. Jest to jeden z zabiegów wspomagających odchudzani, ale jego zastosowanie jest o wiele szersze. Z poniższego artykułu dowiesz się podstawowych informacji o zabiegu endermologii.

Na czym polega endermologia?

Zabieg endermologii wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy sterowanej cyfrowo. Składa się ona z dwóch rolek masujących, pomiędzy którymi znajduje się komora zasysająca. Podczas przesuwania głowicy skóra na ciele intensywnie faluje, dzięki czemu masaż trafia w głębokie warstwy ciała.

Intensywność tego masażu uzależniona jest głównie od masowanej partii ciała. Najdelikatniejszy masaż przeprowadza się na twarzy, a najbardziej intensywny w okolicach brzucha i ud. Warto wiedzieć, że do zabiegu endermologii ciała pacjentka zakłada specjalny, mocno przylegający kombinezon, a jedyna partia ciała, na której nie można wykonywać zabiegu to piersi.

Endermologia efekty które zachwycą

Zabieg endermologii polecany jest osobom, które pracują nad odpowiednim wymodelowaniem sylwetki i walczą z cellulitem. Zabieg silnie oddziałuje na tkankę łączną i pobudza przemianę materii w wybranych partiach ciała dlatego doskonale sprawdza się jako wsparcie w procesie odchudzania.

Endermologia efekty przynosi zwykle dopiero po dziesięciu zabiegach, ale każdy masaż ma działanie rozluźniające i doskonale wpływa na poprawę nastroju. Podczas zabiegu uwalniane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, które dodatkowo mają działanie przeciwbólowe. Właśnie dlatego zabieg entomologii polecany jest także osobom cierpiącym na bóle mięśni czy dolegliwości reumatyczne.

Endermologia cena

Sam zabieg endermologii nie jest bardzo drogi, jednorazowa wizyta w salonie piękności to zwykle około 50 złotych w przypadku twarzy, oraz około 150 złotych w przypadku innych partii ciała. Jednak by osiągnąć zadowalające efekty przy takim zabiegu jak endermologia cena jaka trzeba zapłacić będzie zapłacić będzie wynikała z wymaganej liczby powtórzeń. Do tego czasem trzeba doliczyć jednorazowy koszt zakupu kombinezonu.

Jest to jednak zabieg, w który warto zainwestować, oprócz z góry zamierzonych efektów, jak zmniejszenie widoczności cellulitu, endermologia zwyczajnie poprawia nastrój, wspiera przemianę materii. Ma też potwierdzone działanie regenerujące i odmładzające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here