Jaką wybrać pomadkę nawilżającą

Trudne warunki atmosferyczne panujące zimą, mogą powodować pękanie ust. Na wargi niekorzystnie wpływają również duże różnice temperatur. W pomieszczeniach często jest bowiem sucho i gorąco, z kolei na zewnątrz zimno oraz wilgotno. W codziennej pielęgnacji nie można więc zapominać o swoich ustach. Znajdująca się na nich cienka skóra nie posiada gruczołów łojowych i potowych, przez co wymaga zapewnienia szczególnej ochrony. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku odpowiednio dobrany kosmetyk w postaci pomadki nawilżającej. Czym powinien cechować się dobrej jakości produkt?

Kiedy używać pomadki nawilżającej?

Wiele czynników może w negatywny sposób wpływać na kondycję naszych ust. Chodzi między innymi o takie elementy, jak silny wiatr, duże wahania temperatur, niekorzystne oddziaływanie promieni słonecznych lub też obecność w powietrzu bakterii i wirusów. Z tego typu czynnikami można spotkać się przez cały rok. Pomadka nawilżająca nie jest więc produktem przeznaczonym wyłącznie na zimę, kiedy mamy do czynienia z mrozem. Z powodzeniem można ją stosować przez cały rok.

Czym powinna się charakteryzować dobra pomadka?

Nie ulega wątpliwości, że dobrze dobrany kosmetyk przyczyni się do znacznej poprawy wyglądu i kondycji ust. Pomadki używać można w zasadzie bez żadnych ograniczeń. Odpowiednia warstwa preparatu skutecznie chroni przed zamarznięciem i powstrzymuje przed oblizywaniem ust, co dodatkowo je wysusza.

W składzie pomadki powinny znajdować się witaminy i cenne składniki mineralne. Dobrze sprawdzają się witaminy z grupy A i E. Witamina A spowalnia utratę wody, a także przyczynia się do produkcji elastyny i kolagenu. Rolą witaminy E jest natomiast odżywienie, regeneracja i nawilżenie skóry. Składniki te przyczyniają się również do wspomagania ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Świetnie sprawdza się między innymi pomadka Oeparol Sunnyday. Produkt bardzo dobrze pielęgnuje usta, dzięki zawartości kompleksu OleaSunProtect. To unikalne połączenie filtrów UVA/UVB oraz oleju z nasion wiesiołka. W rezultacie usta stają się optymalnie natłuszczone, co zapobiega ich przesuszaniu oraz pierzchnięciu. Pomadka Oeparol Sunnyday stanowi niezwykle szybki i skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa swoim ustom: https://oeparol.pl/produkt-sunnyday/

Naturalne sposoby na właściwie nawilżone usta

Dla zapewnienia gładkości i nawilżenia ust, stosować można również naturalne, domowe sposoby. Przed zaaplikowaniem środków pielęgnacyjnych sprawdzi się między innymi wykonanie delikatnego peelingu cukrowego. Usta smarować można także oliwą z oliwek lub olejem kokosowym. W kosmetyczne oprócz produktów takich jak pomadka nawilżająca, przyda się również zwykła wazelina do ust, która natłuszcza, uelastycznia naskórek oraz wspomaga regenerację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here