Kiedy zmieniamy czas na letni

Zmiana czasu jest popularna prawie na całym świecie, tylko kilka miejsc na ten moment nie zmienia czasu na letni ani na zimowy. Jako, że są to często kraje z inną strefą czasową to nie jest to zbyt spora różnica. Informacje o tym kiedy zmieniamy czas na letni, można znaleźć w internecie, ale jesteśmy o tym informowani też przez radio oraz telewizję. Na szczęście wszystkim dookoła zależy aby każdy ten czas zmieni. Większość telefonów komórkowych ma ustawione automatycznie zmienianie takiego czasu. O ile nic się nie zmienia w ustawieniach telefonu to automatyczna zmiana nastąpi w odpowiednim czasie. Zmiana czasu na letni bądź zimowy, zawsze następuje w weekend, tak by nie zakłócać życia i systemów pracy. Polega to na przesuwani zegarków o godzinę do przodu bądź do tyłu, w zależności od pory roku, która występuje w danym momencie. W tym roku będziemy zmieniać czas na letni, w ostatnią niedzielę marca. To oznacza, że o godzinie 2:00 w nocy przestawiamy zegarki na 3:00. W ten sposób śpimy o godzinę krócej. Dla wielu osób zmiana czasu na zimowy jest przyjemniejsza, bo wtedy śpi się o godzinę dłużej.

Zmiana czasu na letni ma swoich fanów jak i wrogów. Większość ludzi rozumie, że zegarki trzeba przestawiać. Żyjemy w kraju, który znajduje się w klimacie umiarkowanym. W ten sposób możemy regulować to jak nasze życie wygląda. Wydłużamy bądź skracamy sobie dni, tak by móc idealnie dostosować się do aktualnie panującej pory roku. W ten sposób nasze życie bardziej odwzorowuje rzeczywistość. Żyjemy w zgodzie z przyrodą i tym co dzieje się wokół nas. Jeżeli chodzi o wrogów zmiany czasu, to są to zazwyczaj osoby, którym ciężko jest zaakceptować jakiekolwiek zmiany w ich życiu. Przyzwyczajeni są oni do wielu powtarzających się czynności. Często najmniejsza zmiana sprawia, że trudno jest znieść kolejny dzień. Zmiana czasu na letni też może wywołać ogromny stres w środowisku takich osób.

Celem zmiany czasu jest wykorzystywanie jak największej części dnia przez ludzi. To znaczy by czas wchodu słońca i zachodu słońca, to był godziny, w których ludzie spędzają aktywnie czas. W tym czasie ludzie powinni pracować lub uczyć się. Jeżeli czasu się nie przesunie, to w pewnych momentach dnia, ludzie spędzali by po ciemku. Przez to nie wykorzystuje się w pełni energii słonecznej. Było to zapoczątkowane przez Banjamina Franklina, która twierdził, że w nocy zużywa się za dużo świec. Od tamtej pory ludzie nie pracowali już w ciemnościach, bo mieli wydłużony dzień. Do dzisiaj widać, że jest to faktycznie prawdą. Lecz w dobie naszych technologii, nie musimy przejmować się energią, która dostarcza nam światła. W tych czasach ludzie pracują, w bardzo różnych wymiarach godzinowych. Zmiana godziny nie ma więc wpływu na całe społeczeństwo, ale na jego znaczą część. Niektóre osoby w ogóle nie dostrzegają różnic jakie płyną ze zmiany czasu na letni. Zdarzają się też osoby, które wręcz nie wyobrażają sobie tego nie zrobić. Widzą oni dokładnie jak wszystko się wtedy radykalnie zmienia, a dzień jest dłuższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here