jaki expres do kawy

Filiżanka pysznej kawy, jest dla wielu osób elementem niezbędnym każdego rana. Dobrze zaparzona kawa sprawi, że się wybudzimy i będziemy mieli siłę na cały dzień. Żeby móc zaparzyć sobie pyszną kawę, niezbędny jest profesjonalny ekspres, których na rynku obecnie jest bardzo dużo. W związku z tym wielu ludzi zadaje sobie pytanie, jaki expres do kawy będzie najlepszy i pozwoli nam zaparzyć naprawdę wyśmienitą kawę.

Decyzja o kupnie ekspresu nie należy do prostych. Na rynku znajduje się ich parę typów, i na dodatek znamiennie dzielą się ceną. Najistotniejszym jednakże pytaniem, na jakie należy sobie odpowiedzieć, jest to, w jaki sposób zamierzamy przygotowywać kawę. Pod tym względem wyróżniamy trzy typy ekspresów: ciśnieniowe, przelewowe i ciśnieniowo-przelewowe, jaki łączą rozwiązania zastosowane w dwóch pierwszych urządzeniach. Poza wskazaniem na interesujący nas typ sprzętu, powinniśmy przemyśleć także o najistotniejszych parametrach technologicznych, i również stosowanych funkcjach. Właśnie wówczas będziemy bowiem w stanie dokonać rozsądnego wyboru.

Ekspres wolnostojący bądź do zabudowy?
Chociaż dla wielu podział na ekspresy wolnostojące oraz te do zabudowy jest sprawą mało ważną, należałoby także jej przeznaczyć odrobinę uwagi.
Ekspresy do kawy do zabudowy – są jeszcze dosyć nietypowym wyjściem w naszych mieszkaniach, na co oddziałuje m.in. większa cena. Niemniej jednakże osoby, jakie stawiają na zabudowany sprzęt AGD, mogą postawić również na taką możliwość.
Ekspresy do kawy wolnostojące – są przeważnie wybierane, można ustawiać wedle bieżących potrzeb. Większy wybór, większy przedział cenowy – oto następne zalety.
Ekspres do kawy do zabudowy nie zajmuje miejsca na blacie, natomiast przewód łączący go z gniazdkiem nie psuje nam kompozycji naszej kuchni. Doskonałej klasy ekspres do zabudowy to wydatek od 2000 zł w górę. Doskonałej klasy ekspres wolnostojący ekspres do kawy zakupimy już za kwotę blisko 500 zł.

Czym się kierować, dobierając ekspres do kawy?
Odpowiedni sprzęt do parzenia kawy sprawi, iż nasz dzień zacznie się od wybornej filiżanki pachnącego kawowego trunku. Nim zatem zdecydujemy się na dany typ ekspresu, weźmy pod uwagę parę istotnych elementów. Urządzenie winno być dopasowane do liczby mieszkańców. Gdy o poranku parzymy kawę jedynie dla siebie, możemy zdecydować się i na ekspres kolbowy, automatyczny, oraz na prostą kawiarkę czy komfortowy ekspres kapsułkowy. Jednakże gdy w kuchni siedzi już 3-4 osoby, potrzebujemy sprzętu wydajnego oraz szybko robiącego kawowe napoje. W owym wypadku doskonałym doborem będzie ekspres przelewowy czy automatyczny ekspres ciśnieniowy parzący 2 filiżanki równocześnie. Nabywając nowe kawowe urządzenie zastanówmy się także, ile miejsca chcemy na nie poświęcić. Do największych urządzeń należą ekspresy automatyczne. Jednakże gdy dopiero urządzamy kuchnię, ekspres możemy wkomponować w kuchenną zabudowę, zamiast stawiać go na blacie. Nie bez znaczenia przy wybieraniu ekspresu, będzie także jego koszt. Oszacujmy koszt zakupu oraz obsługi oraz właśnie wówczas zdecydujmy, jaki typ szczególnie nam pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here