Koty, co lubią , a co nie

Zwierzęta w domu to coś czego dzieci najbardziej pragną, jednak rodzice bardzo często muszą im odmówić. Dzieje się tak, ponieważ rodzice wiedzą jaka odpowiedzialność będzie na nich ciążyła jeśli wezmą kota albo psa. Dzieci pod wpływem chwili zazwyczaj biegną do rodziców i proszą ich o zakup jakiegoś zwierzaczka. Jednak często kończy się to dość tragicznie. W internecie można znaleźć masę filmików, które pokazują co dzieje się ze zwierzętami, które zostają zakupione na święta albo urodziny dla małego dziecka, które chce mieć po prostu zwierzę i nic poza tym. Bardzo często takie zwierzęta niestety ale trafiają do schronisk albo po prostu zostają porzucone w lesie albo gdziekolwiek indziej. Strach pomyśleć, że człowiek, który jest rozumny jest w stanie zrobić coś takiego innemu dość rozumnemu zwierzęciu. Niestety ale bardzo przykre i straszne sytuacje muszą przeżywać takie zwierzęta. Co gorsze to następnie są one znalezione i nie są one wstanie zaufać kolejnej osobie, bo się po prostu boją, a co za tym idzie będą mogły być w przyszłości agresywne, a wszystko to jest winą bardzo nieodpowiedniego zachowania ze strony jakiegoś rodzica, który zgadza się na wszystko co tylko jego dziecko będzie chciało.

Dlaczego warto wziąć psa/kota
Pies i kot to najczęściej brane do mieszkania albo domu zwierzęta. Są one wierne i każde z nich ma coś swojego co bardzo często jest dość specyficzne. Chodzi tutaj przede wszystkim o jakieś zachowanie jakiego inny kot albo pies nie będzie posiadał dlatego warto przywiązać się do swojego zwierzęcia, ponieważ jest ono bardzo unikatowe i naprawdę ale potrafi odwzajemnić miłość do swojego właściciela i potrafi pomóc w najmniej oczekiwanej chwili. Warto zastanowić się nad tym czego nie lubią koty, a także co one właściwie lubią.

Czego nie lubią koty
Jak stare filmiki i bajki pokazują, koty nie lubią wody. Nie jest to regułą, bo tak jak zostało to wspomniane wcześniej każde zwierze jest inne i ciężko jednoznacznie powiedzieć, że ten pies albo kot taki będzie. Jednak w większości przypadków koty nie będą lubiły wody.
Inną ciekawą informacją na temat kotów jest to, że nie lubią one ciepła. Jeśli jest jakieś naprawdę bardzo gorące pomieszczenie to kot nie wytrzyma w nim długo i prawdopodobnie za parę minut je opuści, bo po prostu nie będzie się tam dobrze czuł. Opuści je nawet jeśli będą tam znajome osoby.

Co lubią koty
To także można odkryć oglądając stare bajki, że koty lubią mleko.
Jest to prawda i w porównaniu do innych zwierząt to koty naprawdę lubią mleko i można je im dawać. Najlepiej oczywiście nie dawać im samego mleko tylko czasami także wodę, jednak naprawdę warto także zainteresować się tematem mleka dla kotów i można nawet dostać mleko, które jest przygotowane tylko dla kota. Po zakupie takiego mleka można je po prostu dać swojemu zwierzakowi, a on je na pewno wypije ze smakiem. Takie mleko ma to do siebie, że zawiera odpowiednie witaminy, a także minerały, które pozwolą na to, że kot będzie dłużej silny i będzie miał lepsze samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here