Ozdoby do akwarium

Lubisz ciekawie urządzone akwaria, które przykuwają wzrok nie tylko za sprawą kolorowych rybek czy soczysto zielonych roślin, ale też dzięki niesamowitym dodatkom? W takim razie powinieneś zastanowić się, które z nich będą najbardziej atrakcyjne dla ciebie. Mamy kilka podpowiedzi, z których będziesz mógł skorzystać.

Ozdoby ceramiczne

Jednymi z pierwszych ozdób, po które sięga wiele osób, są ozdoby ceramiczne. Mogą przyjmować różnorodne formy: czasem są to nietypowe głazy, korzenie lub pnie, a czasem dekoracje w formie małego zamku, statku czy antycznej wazy. Każdy z takich dodatków sprawia, że akwarium nabiera zupełnie unikatowego stylu i zaczyna pokazywać, jaki masz gust i co cenisz sobie najbardziej.

Ceramiczne ozdoby są chętnie wykorzystywane nie tylko dlatego, że pięknie się prezentują, ale też ze względu na swoje cechy. Są bardzo odporne na działanie wody, więc praktycznie nigdy nie tracą swojego zachwycającego wyglądu. Są też obojętne dla rybek i roślin, ponieważ nie uwalniają do zbiornika żadnych substancji, które mogłyby wpłynąć na parametry wody. Dzięki starannemu wykonaniu są gładkie i nie powodują zranień u rybek.

Naturalne korzenie mangrowców

Drugim rodzajem ozdób, po które chętnie sięgamy, są korzenie mangrowców, czyli drzewa namorzynowych. Akwaryści cenią je przede wszystkim za ogromną różnorodność kształtów i wielkości, co daje wręcz nieskończone możliwości aranżacyjne. Przekłada się również na zupełnie unikatowy wygląd zbiornika, który jest dzięki nim stworzony.

Korzenie mangrowców dostępne pod linkiem https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/dekoracje/korzenie-naturalne/ odznaczają się przy tym szeregiem zalet, które decydują o ich popularności. Są odporne na działanie wody, bardzo szybko w niej toną i są łatwe do układania nawet w najbardziej skomplikowane formy. Dzięki swojej wytrzymałości mogą posłużyć do osadzenia mchu oraz przez długi czas opierają się działaniu wody, nie zmieniając swojego kształtu.

Kamienie, które wspomogą hodowlę epifitów

Ciekawym rozwiązaniem dla miłośników skałek i roślin są naturalne głazy o różnych wielkościach i barwach, które można umieścić na dnie zbiornika. Wraz z korzeniami stworzą ciekawą aranżację, która zachwyci brązami, szarościami i innymi delikatnymi barwami. Co więcej, kamienie mogą stać się doskonałym wsparciem dla epifitów, które będą rosnąć na nich i okrywać je zielonymi listkami. W ten sposób każde akwarium stanie się jeszcze bardziej unikatowe.

Tła akwarystyczne

Każde akwarium wygląda lepiej, jeśli na jego tylnej stronie znajduje się piękny podwodny widok. Dlatego też jako ostatni element dekoracyjny polecamy wykorzystanie tła akwarystycznego, które będzie stanowić uzupełnienie dodatków spoczywających na dnie zbiornika. Z całą pewnością znajdziesz wśród dostępnych propozycji takie, które spodoba ci się najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here