Płetwy do nurkowania

Nurkowanie to jedna z najciekawszych aktywności, którą można uprawiać nad wielką wodą. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu na wakacjach. Miłośników podwodnych przygód nieustannie przybywa. Aby móc cieszyć się tą atrakcją trzeba kupić lub wypożyczyć dobre płetwy do nurkowania.

Płetwy kaloszowe

Płetwy kaloszowe zawdzięczają swoją nazwę sposobowi ich zakładania. Kształtem również przypominają praktyczne buty. Ten model płetw do nurkowania musi być bardzo dobrze dopasowany do wymiarów stóp. W przeciwnych razie płetwy mogą łatwo ześlizgnąć się z nóg podczas pływania.

Płetwy do nurkowania posiadają taką samą numerację jak obuwie, więc z ich doborem zasadniczo nie powinno być problemu. Jeśli nie ma adekwatnego rozmiaru, lepiej wybrać płetwy minimalnie mniejsze, które w krótkim czasie nieco się rozciągną. Płetwy nie mogą być zbyt ciasne, ponieważ będą blokowały krążenie krwi.

Płetwy paskowe

Ten rodzaj akcesoriów jest zakładany na stopy po założeniu specjalnych butów nurkowych. Pasek jest po to, by płetwa się nie przesuwała, ale stabilnie trzymała się stopy.

Płetwy paskowe nie wymagają idealnego dopasowanie, wręcz przeciwnie, mogą być odrobinę za duże. Nie utrudnia to ich użytkowania. Płetwy tego rodzaju produkowane są w czterech rozmiarach: S, M, L oraz XL.

Na co zwrócić uwagę, kupując płetwy do nurkowania?

Profesjonalny sprzęt do nurkowania, choć może mocno nadszarpnąć, domowy budżet jest wydatkiem, który się opłaca. Jeśli weźmie się pod uwagę pewne istotne wskazówki, można przez wiele sezonów korzystać z płetw i innych części ekwipunku. Przede wszystkim, warto postawić na sprzęt uznanych marek, po uprzednim zapoznaniu się z recenzjami użytkowników.

Płetwy muszą być dopasowane indywidualnie, więc każdy powinien się w tym względzie kierować własną wygodą oraz gustem. Dla osób początkujących idealnie nadają się miękkie płetwy, które są nieobciążające dla nóg i dają możliwość zapoznania się z technikami nurkowymi. Płetwy z krótkim piórem gwarantują niesamowitą siłę napędową, a z krótkim pozwalają pływać szybciej z zachowaniem lepszej sterowności. Materiał, z którego wykonane są płetwy powinien być optymalnie elastyczny i wygodnie wyprofilowany.

Płetwy do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here