Pompka do ściągania paliwa – rodzaje, sposób działania, specyfikacja

0
1157

Zasilanie każdego samochodu zależne jest od rodzaju paliwa. Jednakże w każdym pojeździe znajduje się element, który to paliwo tłoczy i dostarcza. Jest nim pompa paliwa. Do czego ona służy i jak jest zbudowana?

Głównym zadaniem pompy paliwowej, jest tłoczenie pod odpowiednim ciśnieniem paliwa, do przeznaczonego ku temu zbiornika. Niekiedy jednak zdarza się, iż trzeba tą substancję wydostać z mechanizmu. Jak to zrobić? Które narzędzia ułatwią przepompowywanie płynów.

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest wykorzystanie pompki. Pompka do ściągania paliwa, dzięki swojej konstrukcji umożliwia przeprowadzenie substancji z auta bezpośrednio do drugiego pojazdu. Sprzęt jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze. Ponadto jest bardzo kompaktowy i wygodny w przechowywaniu. Zmieści się w zestawie naprawczym każdego samochodu. Na jakiej zasadzie działa pompka do ściągania paliwa? Jakie rodzaje urządzeń dostępne są na rynku?

Wśród najbardziej popularnych akcesoriów znajdują się ręczna pompka do do spuszczenia paliwa oraz pompka do paliwa elektryczna 12v i 24v.

Pierwsza z wymienionych części działa na zasadzie mechanicznej. Zbudowana jest z kilku elementów w tym pompki, gruszki i przewodu odprowadzającej. Jej głównym zadaniem jest pobieranie płynów przy pomocy ręcznie wytworzonego ciśnienia i przeprowadzanie go do innego zbiornika.

Elektryczna pompa paliwa 24v i 12v wyposażona jest w wiernik, który zasysa znajdujący się w baku paliwo. Elastyczny wąż umożliwia przeprowadzenie paliwa do innego samochodu czy kanistra. Bardzo łatwa obsługa narzędzi odprowadzających daje możliwość wykorzystania jej niemalże przez każdego. Pozostałe cechy i parametry tego rodzaju urządzeń to przede wszystkim:

– łatwość przechowywania,
– wysoka wydajność – duży, nawet 20l zbiornik,
– łatwa obsługa,
– kompaktowy wymiar,
– wygodny rodzaj zasilania – baterie lub gniazdo zapalniczki,
– uniwersalne zastosowanie – możliwość wykorzystania do wielu celów,
– długi, wygodny wężyk, umożliwiający swobodne działanie,
– wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here