uczulenie na pogodę
fot. pixabay.com

Niektóre osoby mają zdolności meteopatyczne, które bardzo mocno wpływają na ich kondycję w wyniku zajścia danego zjawiska atmosferycznego. Wówczas mogą się nasilać różne dolegliwości albo odzywać stare złamania czy też zwichnięcia. Co zrobić z uczuleniem na pogodę?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/uczuleni-na-pogode/

Uczulenie na słońce

U niektórych osób bardzo często odzywa się alergia na promienie słoneczne, która skutkuje bolesną i nieprzyjemną wysypką małych krostek na całym ciele. Uczulenie na słońce jest bardzo powszechne i bardzo niekomfortowe, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, gdy słońca jest coraz więcej.

Z tego rodzaju uczuleniem można sobie poradzić! Należy odpowiednio hartować skórę i wystawiać ją na działanie promieni słonecznych codziennie po kilka minut. Można również udać się do solarium, aby przyzwyczaić swoją skórę na działanie ciepła oraz zahartować ją przed sezonem letnim.

Meteopata

Niektóre osoby mają zdolność przewidywania pogody przez obserwację swojego samopoczucia. Normalnym jest, że niektóre osoby czują się lepiej gdy spada ciśnienie, a inne gorzej. Jednakże u niektórych osób zdolności meteopatyczne objawiają się tym, że zaczynają je np.: boleć stawy i czują, że w związku z tym idzie na gwałtowną zmianę pogody.

Inne osoby z kolei uskarżają się na bóle głowy i senność zanim zacznie padać. Inne mają zdolność ogromnego zapasu energii przed burzą. To są dolegliwości, z którymi niestety nie da się nic zrobić i należy nauczyć się z nimi żyć.

Wysokie ciśnienie

To bardzo nieprzyjazny czynnik atmosferyczny dla osób, które mają problemy z ciśnieniem. Gwałtowny skok ciśnienia atmosferycznego może bardzo źle wpłynąć na nasze samopoczucie i wówczas może się pojawić efekt pływającego statku, czyli osoba nie może samodzielnie się poruszać, gdyż jej błędnik szaleje i czuje się jakby znajdowała się na pływającym statku. Wówczas należy sobie maksymalnie obniżać ciśnienie znanymi sposobami, takimi jak melisa, piwo czy też odpoczynek w domu.

Przeczytaj też: http://www.oytam.pl/oczyszczanie-powietrza-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here