Lanolina

Branża kosmetyczna korzysta z rozmaitych substancji naturalnych. Oprócz szerokiej gamy olejów roślinnych niezbędne są też takie jak lanolina. W jaki sposób uzyskuje się ten surowiec i kiedy jest wykorzystywany?

Lanolina – skąd jest pozyskiwana?

Być może wielu z nas słyszało ten termin, jednak jego definicja nie musi być oczywista dla każdego. Lanolina to nic innego jak tłuszczopot, który wytwarzają zwierzęta posiadające wełnę. Najczęściej wykorzystywaną odmianą jest oczywiście lanolina owcza. Gruczoły łojowe tych zwierząt wydzielają ją, gdy zostaną wystawione na bardzo niekorzystne warunki pogodowe. Dotyczy to zarówno letnich upałów, jak i zimowych mrozów. Zanim lanolina trafi do przemysłu kosmetycznego, musi zostać do tego odpowiednio przygotowana. Po zdjęciu jej z owcy należy ją bowiem oczyścić i odwodnić. Ten ostatni kok wykonuje się na wiele sposobów, w zależności od potrzeb. Zostawienie określonej ilości wody ma bowiem związek z jej późniejszym wykorzystaniem. Uwodniona lanolina posiada około 25% wody i jest składnikiem smarów oraz olejów. Czysta lanolina natomiast trafia do wielu kosmetyków. Szczególnie często dodaje się ją do maści.

Lanolina dla branży kosmetycznej – która będzie najlepsza?

Jak łatwo się domyślić, kwestia jakości lanoliny jest niezmiernie ważna dla firm kosmetycznych. Na szczęście ustalenie tego rodzaju informacji jest niezwykle proste. Każda z nich posiada bowiem certyfikat jakości. Taki dokument rozwiewa więc wszelkie wątpliwości dotyczące tej substancji. Poza tym, lanolinę możemy podzielić na trzy typy. Do pierwszej z nich zaliczymy substancję nieoczyszczoną. Często zdarza się, że jest ona nawet niezdjęta z wełny. Dwie kolejne wersje tej substancji są już oczyszczone. Wyróżniamy tu lanolinę czystą i farmaceutyczną. Z rozróżnieniem ich nie powinniśmy mieć jednak problemów. Pierwsza wersja lanoliny jest pozbawiona wody, gęsta i kleista. Cechą wyróżniającą jest natomiast alkoholowy zapach i żółtobrunatna barwa. Lanolina farmaceutyczna natomiast jest jaśniejsza i bezwonna. Łatwo więc zauważyć, że natężenie barwy jest wyznacznikiem czystości tej substancji.

Lanolina – kto dostarczą ją do przemysłu?

Lanolina farmaceutyczna sprawdzi się chociażby do łagodzenia u niemowlaków pieluszkowego odparzenia skóry. Korzystają z niej także chętnie matki zmagające się z poranionymi brodawkami. Mało kto wie, że preparaty z lanoliny można wykonać samodzielnie. W drogeriach czy aptekach znajdziemy jednak wiele preparatów z tą substancją. Bez problemu wybierzemy coś dla siebie. Zarówno firmy farmaceutyczne, jak i kosmetyczne zakupują lanolinę od sprawdzonych dystrybutorów. Dzięki temu mogą być spokojne o jakość surowca. Tego rodzaju firmy bez problemu znajdziemy w internecie. Wystarczy kliknąć tutaj http://oqema.pl/. Lanolina jest więc bardzo praktyczną substancją, która sprawdzi się w wielu sytuacjach. Warto o niej pamiętać, gdy będziemy zmagać się z jakimiś problemami skórnymi. Pomoże nam to szybko złagodzić stan zapalny i zregenerować zmienione chorobowo miejsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUczulenie na pogodę
Następny artykułPopularne choroby oczu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here