Zakup wanny wolnostojącej

Wielu z nas marzy o zaaranżowaniu własnej łazienki z wanną wolnostojącą. Pomieszczenia takie wyglądają stylowo i atrakcyjne, kojarzą nam się z bogactwem oraz przepychem. Modele wanien wolnostojących są atrakcyjne wizualnie i prezentują unikatowe kształty i wykończenia. Ponieważ wanna wolnostojąca będzie centrum całej łazienki, warto w trakcie zakupu zwrócić uwagę na szereg istotnych spraw, które pomogą Ci znaleźć produkt „idealny”. Poniżej prezentujemy najważniejsze sprawy, o których nie można zapomnieć w trakcie wizyty w sklepie oraz wskazujemy na kluczowe walory estetyczne wanien wolnostojących.

Wanna wolnostojąca – najważniejsze sprawy praktyczne i aranżacyjne 

Zakup wanny wolnostojącej warto rozpocząć od ustalenia jej docelowego rozmiaru. Standardowo wanny wolnostojące mają kształt prostokątne lub owalne, a ich dłuższa krawędź ma rozmiary od 160 do 180 cm. Znajdziesz także wanny krótsze, o krawędzi długiej na zaledwie 130-140 cm. Ponieważ wanna wolnostojąca nie powinna być dosunięta do samej ściany, należy zapewnić jej margines wolnej przestrzeni, szeroki na przynajmniej 20 cm z każdej strony. W ten sposób będziesz mieć pewność, że wanna jest użytkowana w sposób bezpieczny dla niej i dla samych mieszkańców. 

Wanna wolnostojąca może wymagać zastosowania specjalnego typu baterii. Warto zrezygnować z modeli o nadmiernie rozbudowanej konstrukcji i kształtach, wyposażonych w liczne wypustki lub elementy odstające. Najlepszym wyborem są baterie sztorcowe o niewielkim korpusie i krótkiej wylewce. Polecamy też rozważyć zakup baterii wysokich, o smukłym korpusie i ergonomicznej wylewce. Wyborem wartym odrzucenia są wszelkie baterie z wylewkami długimi, które niepotrzebnie ograniczałyby komfort korzystania z wanny. 

Wanny wolnostojące – najważniejsze wyznaczniki designu 

Niemal wszyscy, którzy decydują się na zakup wanny wolnostojącej, stawiają na produkty wysoce atrakcyjne wizualnie, które będą istotną dekoracją całego pomieszczenia. Kluczowym atutem estetycznym wanien wolnostojących jest ich kształt, który stanowi ozdobę „samą w sobie”. Wanny takie warto ustawiać w ścisłym centrum łazienki, gdzie ich unikatowa bryła zostanie dodatkowo wyeksponowana. Polecamy zwrócić uwagę zwłaszcza na modele z oferty: https://elazienki.pl/k/wanny/wolnostojace/.

W trakcie zakupów warto upewnić się jakie są proporcje interesującej Cię wanny oraz jak zostały wyprofilowane jej krawędzie. Najchętniej wybierane są wanny prostokątne i owalne, z wysokimi ściankami o lekko wygiętych łukach. Sposób wyprofilowania krawędzi może mieć także walory praktyczne – na przykład ułatwiać wchodzenie i wychodzenie z wanny. 

Dodatkową ozdobą wanien wolnostojących mogą być ich elementy montażowe. Chodzi przede wszystkim o nóżki, na których wanna będzie wsparta, a także o zabezpieczenia wokół otworów przelewowych. Warto rozważyć zakup wanien z wykończeniami wykonanymi z wysokiej klasy chromu, mosiądzu lub innych atrakcyjnych materiałów. 

Wanna wolnostojąca jako dzieło sztuki sanitarnej 

Na wygląd wanny mają niemały wpływ użyte do jej wytworzenia materiały. Do niedawna jeszcze niemal wszystkie wanny wolnostojące były wykonane z akrylu lub emaliowanego żeliwa. Obecnie pojawiają się także nowe grupy materiałów, nie mniej atrakcyjne w produkcji urządzeń sanitarnych. Do takich należą wanny kamienne oraz wykonane z konglomeratów łazienkowych. Warto rozważyć zakup przynajmniej kilku odmiennych opcji, oceniając ich dopasowanie do otoczenia w Twojej łazience. Wśród dostępnych znajdziesz wanny w stylu loftowym, minimalistycznym, industrialnym, boho, art deco, oraz glamour. Warto pod tym względem zwrócić uwagę również na kształt oraz linię brzegów, a także na fakturę samego materiału, która może być połyskliwa lub matowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here