Jak zadbać o dobry sen dziecka

Aby sen dziecka był spokojny, musi ono czuć bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. To nie tylko zadbanie przez rodziców o ciszę i suchą pieluchę, ale także o komfort w łóżeczku malca. Składa się na to wygodny materac, poduszka i kołdra.

Jaką kołdrę wybrać dla dziecka do spania?

Zadbaj o dobry sen swojego dziecka i postaraj się o kołdrę, która otuli je i stworzy poczucie bezpieczeństwa. Są dzieci, które potrzebują bardziej czuć obecność na sobie nakrycia niż inne. Odpowiednio dobrana kołdra obciążeniowa pozwala malcowi spokojnie zasnąć, czego nie da mu zbyt lekka puchowa narzutka, której dziecko nie poczuje, że ją ma na sobie, co wzbudzi w nim niepokój. Nawet dorosły lubi być czymś przykryty, udając się na nocny wypoczynek.

Lęk przeszkadza w zasypianiu. Jeżeli Twoje dziecko długo nie może zasnąć lub budzi się wielokrotnie w nocy, przywołując Cię do siebie, zdecyduj się na kołdrę z wypełnieniem obciążeniowym. Ten produkt zażegna problem. Twoje dziecko zacznie przesypiać noc, dzięki czemu obydwoje będziecie budzić się zadowoleni, ponieważ wyspani.

Jak działa kołdra obciążeniowa na dziecko?

Dzięki przykryciu dziecka kołdrą obciążeniową ma ono wrażenie, jakby było nadal w ciasnych objęciach swojego rodzica. Dzięki temu malec spokojnie zasypia. Kołdrę taką można zastosować w przedszkolu, gdy jest pora na poobiednią drzemkę i nie w pobliżu jego mamy czy taty.

Zdecydowanie zaleca się również taką obciążeniową kołdrę dzieciom z zaburzonym czuciem o nazwie niedowrażliwość sensoryczna (zwłaszcza występuje to u dzieci z autyzmem). Oczywiście kołderki te przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Narzutka nie może dziecka przygniatać, a tylko mocniej otulać.

Czy kołdrą obciążeniową powinni przykrywać się dorośli?

Wracasz zmęczony do domu po pracy? Połóż się na pół godziny pod kołdrą obciążeniową, a zobaczysz, jak szybko wrócą do Ciebie zregenerowane siły. Gdy prześpisz całą noc pod taką kołdrą, wstaniesz rześki z nowym zapałem twórczym. Warunek jest tylko jeden: wielkość i ciężar kołdry ma być dopasowany do Twojego wzrostu i wagi (ciężar kołdry to 10% Twojej wagi ciała).

To samo dotyczy kołdry dla dziecka. Ma ona być idealnie dobrana indywidualnie, gdyż tylko wtedy pikowana pierzynka spełni swoje zadanie komfortowego snu i wypoczynku. Udowodniono, że leżąc pod kołdrą obciążeniową, wytwarza się w mózgu duża ilość serotoniny i dopaminy, czyli hormonów szczęścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here