Płytki do kuchni

Każdy z nas stara się zapewnić wszystkim pomieszczeniom w domu niezwykłą atmosferę. Pomaga w tym dobór odpowiednich akcesoriów, elementów wykończeniowych czy też drobiazgów, które urozmaicają i ozdabiają przestrzeń. Na szczególną uwagę bez wątpienia zasługują sobie jednak kafelki kuchenne, które mogą sprawić, że zmieni się styl całego pomieszczenia.

Kafelki w różnych stylizacjach – sposób na zmianę wyglądu całej kuchni

Płytki do kuchni zazwyczaj stosujemy na dużych przestrzeniach: na podłodze i/lub na ścianie. Z tego też względu zajmują one dość sporo miejsca i w bardzo istotny sposób wpływają na to, jak prezentuje się całe pomieszczenie. Warto zauważyć, że przy złym doborze mogłyby nawet zaburzyć zupełnie jego wygląd, na przykład optycznie zmniejszyć lub przyciemnić całe wnętrze.

Minimalistyczne płytki kuchenne

Prostota, odrobina surowego klimatu i wyrafinowana elegancja, która wynika z prostego hasła: “mniej znaczy więcej”. Tak w skrócie można by było opisać minimalistyczne stylizacje i elementy wykończeniowe. Odznaczają się one niesamowitą urodą, która opiera się przede wszystkim na ujmowaniu wszystkiego, co niepotrzebne i pozostawieniu kwintesencji dobrego smaku.

Tak samo jest w przypadku minimalistycznych płytek kuchennych. Ich elegancja i czar tkwią w tym, że nie są przesadzone – a wręcz przeciwnie, są tak proste, jak to tylko możliwe. Często mają jednolity, harmonijny kolor, który pomaga w rozjaśnieniu i dodaniu przestrzeni w pomieszczeniu.

W bogatym stylu marokańskim

Styl marokański i pomieszczenia hiszpańskie często kojarzą  się nam z bogatym wystrojem wnętrz, w którym nie brakuje fantazyjnych wzorów i ciekawej kolorystyki. Nie mogło ich więc zabraknąć także w propozycjach kuchennych, dlatego każdy miłośnik wielobarwnych, geometrycznych czy też roślinnych ozdobników z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ostatnio szczególnym zainteresowaniem cieszą się płytki patchworkowe, na których znajdziemy maleńkie kwadraciki, a na każdym z nich nieco inny fragment powtarzającego się wzoru. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto uwielbia bogaty wystrój i fascynują go motywy czerpiące inspirację z odległych krajów południowych.

A może w jeszcze innym stylu?

Oczywiście, możliwości  na tym się nie kończą. Swobodnie można wybierać także spomiędzy innych rodzajów płytek, takich jak ciekawe kafelki 3D czy nietypowe płytki mozaikowe. Wystarczy dopasować je do wielkości i możliwości aranżacyjnych pomieszczenia, aby cieszyć się jego nienagannym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here