rzeń szeń

Żeń-szeń jest roślina o wielorakim zastosowaniu. Może być on stosowany zarówno w lecznictwie jak i kosmetyce. Jest jednym z najlepiej w podanych adaptogenów, czyli roślin umożliwiających przystosowanie się do warunków stresowych. Korzeń żeń-szenia idealnie wspomaga libido oraz sprawność seksualną mężczyzn, wykazuje też działanie przeciwzapalne i immunomodulujące. Żeń-szeń wpływa również korzystnie na gospodarkę węglowodanowa lipidową. Czym dokładnie jest ta magiczna roślina? Jakie są jej związki aktywne? Jakie są wskazania do suplementacji żeń-szenia? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/zen-szen-korzen-o-niezwyklych-wlasciwosciach/ 

Żeń-szeń – czym jest? 

Że jestem Jest to roślina, która występuje pod postacią 20 gatunków. Najpopularniejszymi z nich są żeń-szeń indyjski, koreański, syberyjski oraz właściwy. Występuje on na terenach kontynentu azjatyckiego oraz północnoamerykańskiego. Roślina ta od tysięcy lat znana jest jako wyrób stosowany do lecznictwa i człowiek z powodzeniem wykorzystuje jego właściwości. W medycynie wykorzystuje się go jako suplement diety o kompleksowym działaniu wzmacniającym organizm. 

Jakie związki aktywne posiada żeń-szeń? 

Wrzesień jest rośliną zawierającą ponad 200 aktywnych składników. Najbardziej unikatowe z nich to ginsenozydy. Są to związki saponinowe, czyli rośliny związki cukrowe. Co więcej korzeń żeń-szenia zawiera składniki takie jak: 

  • Witaminy z grupy B
  • Witaminy A, C i E
  • Składniki mineralne: żelazo, magnez, potas, miedź, cynk, fosfor, mangan oraz molibden
  • Olejki eteryczne
  • Antyoksydanty 

Taki skład zapewnia żeń-szeniowy miano rośliny leczniczej. Wykazuje szereg cennych właściwości prozdrowotnych. Wysoka zawartość antyoksydantów przekłada się też na działanie przeciwzapalne żeń-szenia. 

Jakie są wskazania do suplementacji żeń-szenia? 

Suplementy powinny być stosowane przez każdą osobę, które narażona jest na stres oraz obciążona pracą fizyczną czy umysłową. Jest rośliną wspomagająco w profilaktyce wielu schorzeń przewlekłych, takich jak na przykład cukrzyca typu drugiego, nadciśnienie, miażdżyca jej powikłania suplementy diety mogą być stosowany profilaktycznie jako zestaw kompleksowo wzmacniający organizm oraz uzupełniający dietę w cenne składniki odżywcze. Co więcej żeń-szeń może być stosowany jako preparat wspomagajacy potencję u mężczyzn. 

Jak dawkować żeń-szeń? 

Preparaty zawierające te urodziny dostępne są w postaci tabletek. Zaleca się dawkowanie tego suplementu zgodnie z rekomendacją producentów, która zawarta jest na opakowaniu lub ulotce. Warto też zwrócić uwagę na to, czy preparat jest standaryzowany na zawartość najcenniejszych związków aktywnych rośliny. 

Zobacz też: http://www.oytam.pl/olej-mct-czym-jest-i-jak-go-stosowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here