Hybrydy – poznaj jeden z najpopularniejszych rodzai manicure

Salony kosmetyczne do swojej oferty stale wprowadzają nowe zabiegi. Dotyczy to także tych na dłonie i paznokcie. Od kilku dobrych lat nieustanną popularnością cieszą się między innymi hybrydy. Dziś sprawdzamy co warto na ich temat wiedzieć.

Jak nakłada się hybrydy?

Na początek wyjaśnijmy sobie czym tak właściwie jest hybryda. Mianowicie jest to połączenie zwykłego lakieru do paznokci z właściwościami żelu. Aplikuje się ją również jak tradycyjny lakier, czyli za pomocą pędzelka maczanego w buteleczce z lakierem. Jednak przez nałożeniem właściwego produktu należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Na niej nie mogą znajdować się pozostałości poprzedniego lakieru, czy też bazy. Niektóre kosmetyczki zostawiają cieniutką warstwę takich pozostałości, co ma zapobiec uszkodzeniu płytki. Następnym krokiem jest odsunięcie lub całkowite wyeliminowanie skórek, które nieestetycznie nachodzą na paznokieć. W kolejnym etapie skraca się lub delikatnie opiłowuje paznokcie w celu uzyskania pożądanego kształtu i długości. Następnie kosmetyczka nakłada produkt odtłuszczający i rozpoczyna malowanie. Na początek nakładana jest baza, a dopiero później lakier w wybranym wcześniej przez klientkę kolorze. Każda warstwa jest utwardzana w specjalnej lampie, która emituje promienie UV, bądź Led. Na sam koniec paznokieć malowany jest specjalnym topem, który ma zapewnić jeszcze lepszą trwałość, a także połysk. On również utwardzany jest przy pomocy lampy. Na sam koniec kosmetyczka nakłada odżywkę na okolice paznokcia oraz krem na całą powierzchnię dłoni.

Zalety i wady hybrydy

Popularność hybrydą przyniosła przede wszystkim ich trwałość. Dobrze nałożony i utwardzony produkt potrafi utrzymać się na paznokciach nawet dłużej niż 3 tygodnie. Co ważne, w tym czasie nie traci na połysku. Niestety przy wzroście płytki paznokcia pojawiają się niezbyt estetyczne przerwy, które ukazują świeży, nieumalowany fragment. W tym też miejscu zaczynają powoli odrastać skórki, które dodatkowo pogarszają wygląd dłoni. Właśnie dlatego mimo trwałości hybrydy ściągane są nieco wcześniej.

Hybrydy – w domu, czy u kosmetyczki?

Okazuje się, że hybrydy z powodzeniem można nakładać sobie samemu w domowym zaciszu. Ogólnodostępne lakiery i lampy sprawiają, że jest to prawie że bezproblemowe. Niestety zazwyczaj zdolności manualne są znacznie mniejsze od tych posiadanych przez profesjonalne kosmetyczki np. z  https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-dloni. Oznacza to, że efekt malowania może być znacznie gorszy od tego uzyskanego po wizycie w salonie. Co więcej w takim punkcie usługowym dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych. W domowych warunkach zazwyczaj posiada się tylko kilka kolorów, ponieważ po pierwsze nie są one najtańsze, a po drugie nieużywane tracą swoje wartości.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułReligia
Następny artykułOznaki ciąży – mdłości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here