Religia

W dzisiejszych czasach społeczeństwo bardzo się podzieliło. Wiele osób uważa że warto chodzić do kościoła i wyznawać wiarę w Boga. Niestety w tym wypadku, są to często nieszczere osoby. Przeraża fakt, iż starsze osoby, które siedzą w pierwszych ławkach i mówią o kościele same pozytywne rzeczy, zachowują się później zupełnie niestosownie do innych ludzi. Niestety takie mamy czasy. Oprócz starszych osób, wśród wierzących, często można wytknąć nieszczerość i fałszerstwo. Często doprowadzane jest też do tego, że wyrządzana jest krzywda wśród osób. Wiara, to nie tylko chodzenie do kościoła co niedziele i raz w miesiącu zastanawianie się jakie grzechy do spowiedzi trzeba przygotować. Najważniejsze jest to, aby dobrze traktować drugiego człowieka i być w stosunku do innych uczciwym i szczerym. Często takie sytuacje można zobaczyć wśród ludzi, którzy nie chodzą do kościoła i są wierzącymi. W końcu pomoc drugiemu, to jedno z najważniejszych zadań człowieka. Aby sprawić uśmiech i zostawić świat po sobie jeszcze lepszym.
Z drugiej strony, oprócz wierzących, coraz więcej jest ludzi, którzy totalnie odsuwają się od Boga. Nie chcą mieć nic wspólnego z kościołem, twierdząc, że stał się pewnego rodzaju sektą, dla której liczą się tylko pieniądze. Można się z tym z jednej strony zgodzić, ponieważ obraz kościoła w ostatnim czasie uległ znacznemu przekształceniu. Księża jeżdżą luksusowymi samochodami, a oprócz tego, wszędzie widnieją składki na kościół. Równie dobrze, nikt nie wie gdzie te pieniądze są i na co są przeznaczane. Jest to obraz ludzi, którzy z pełną świadomością zrezygnowali z religii i idą swoją ścieżką. Można zastanowić się, jak za kilka lat będzie to dalej wyglądało. Jednak państwo i władzę muszą się zastanowić, czy dobrym pomysłem jest dalej współfinansować kościoły, ponieważ radzą sobie same ze składek bardzo dobrze.
Wiara była i będzie zawsze. W wielu krajach europejskich można zobaczyć imigrantów, którzy wyznają inną religię. Dochodzi przez to do wielu konfliktów na tym tle. Jednak potrafią oni żyć wśród innych wyznawców. Niektórzy są agresywni, inni natomiast wyznają wiarę spokojną i w stu procentach oddają się swojemu Bogu. W Europie przewodzi katolicyzm, więc jadąc do innych krajów można zaobserwować wiele kościołów, które już przez setki lat stoją w danych krajach. Niektóre są uznawane jako zabytki, a inne są miejscem wielu wizyt turystów. W Polsce także każdy może zwiedzić takie miejsca, które są bardzo popularne. A do dzisiejszego dnia są organizowane często wycieczki piesze do miejsc, które są święta, jak choćby Częstochowa. Spotykają się tam wierni z całego kraju i wspólnie śpiewają pieśni kościelne, wysławiające trójcę świętą. Jest to popularne od wielu lat i taki rodzaj wiary często jednoczy młodzież. W związku z tym iż religia pomału wygasa wśród młodzieży, są organizowane specjalne zjazdy dla takich osób, aby od najmłodszych lat szerzyć wyznawanie religii katolickiej w narodzie. Jest to ciekawe doświadczenie dla każdego, kto chce sprawdzić na czym polega wiara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here