obóz

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Na zewnątrz świat staje się piękniejszy za sprawą kwitnących roślin, wyższej temperatury oraz słońca, które świeci całymi dniami. Jest to moment, w którym każde dziecko rozmyśla już o wakacjach. Warto wcześniej przejrzeć ofertę organizatorów turystyki dziecięcej, by wybrać odpowiedni obóz dla dziecka. Szybka rezerwacja to gwarancja miejsca. Na każdym obozie liczba uczestników jest limitowana.

Na co zwracać uwagę przy wyborze obozu dla dziecka?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo obozów, a więc wybór tylko jednego nie będzie łatwy. Ważne aby organizator turystyki dziecięcej zgłaszał obozy do kuratorium oświaty. Wówczas mamy gwarancję, że wybrany wypoczynek spełnia wszystkie kryteria dotyczące bezpieczeństwa. Kolejną istotną kwestią są opinie dotyczące zarówno organizatora, jak i zakwaterowania. Same negatywne mogą świadczyć o pewnych niedociągnięciach. Warto także przyjrzeć się programowi obozu. Powinien on być bogaty, ciekawy oraz różnorodny.

Jak zarezerwować obóz?

Kiedy już zapadnie decyzja o tematyce obozu, wystarczy skontaktować się z biurem telefonicznie lub drogą mailową. Organizator poprosi o dane zarówno dziecka, jak i rodzica. Są one niezbędne do umowy. W przypadku obozów letnich najlepiej dokonać rezerwacji w kwietniu. Oferta wówczas jest w pełni gotowa, a miejsc jeszcze nie brakuje.

Dokumenty kolonijne

Po dokonanej rezerwacji, klient otrzymuje na maila komplet dokumentów. Znaleźć się w nich powinny:

– umowa

– karta kwalifikacyjna

– oferta

– warunki uczestnictwa

– regulamin dojazdów

– warunki ubezpieczenia

– inne dokumenty ( np. zgoda na uczestniczenie dziecka w zajęciach w parku linowym).

Rodzic będzie zobowiązany do zapłaty oraz do odesłania skanów: umowy oraz karty kwalifikacyjne (dokument, w którym rodzic opisuje stan zdrowia dziecka, a organizator zatwierdza i przyjmuje dziecko na kolonię). Oryginały dokumentów z kolei oddawane są podczas zbiórki na obóz.

Informacje przed wyjazdem na obóz.

Około tydzień przed rozpoczęciem obozu, każdy rodzic otrzymuje na maila broszurę informacyjną. Zawiera ona bardzo ważne informacje takie jak między innymi: datę, godzinę oraz miejsce zbiórki, numer kontaktowy do opiekuna podczas podróży (w przypadku dojazdu kolonijnego), adres ośrodka, w którym zakwaterowane będą dzieci, numer kontaktowy do kierownika obozu, informacje co zabrać na obóz.

Co zabrać na obóz?

Oto lista niezbędnych rzeczy na obóz letni:

– strój do kąpieli

– kilka ręczników

– odpowiednie obuwie: kapki, sandały, wygodne buty sportowe (najlepiej dwie pary)

– ciuchy: ciepły sweter, kurtę, kurtkę przeciwdeszczową, wygodny dres, kilka par spodni, kilka bluz i koszulki na każdy dzień

– piżamę, bieliznę oraz skarpetki

– przybory toaletowe

– czapkę z daszkiem lub kapelusz

– krem z filtrem,

– legitymację szkolną

– kieszonkowe

– mały plecaczek na wycieczki

– bidon lub butelkę na wodę

– w przypadku młodszych dzieci: ulubiony pluszak.

Formalności załatwione – ahoj wakacje!

Gdy rezerwacja zostanie opłacona,a dokumenty odesłane, dziecko zgodnie z wybraną datą wyjedzie na wymarzony obóz. Obozy dla dzieci i młodzieży to sposób na pełne atrakcji, a zarazem bezpieczne wakacje. Bogaty program, ciekawe zajęcia, mnóstwo aktywności, doświadczona i wykwalifikowana kadra, komfortowe zakwaterowanie, pyszne wyżywienie, wycieczki, mnóstwo zabawy – to i wiele więcej czeka na wszystkich uczestników obozów letnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here