buty na zimę dla dzieci - jakie powinny być?

W okresie zimowym ochrona stóp dziecka, jest niezwykle ważna. Właśnie wtedy stopy malucha są dużo bardziej narażone na działanie złych czynników atmosferycznych. Wybierać obuwie zimowe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonane są buty. Taki materiał powinien być wytrzymały oraz powinien zapewniać odpowiednią ochronę przed wilgocią i niskimi temperaturami.

Idealne obuwie zimowe dziecięce

Żeby wybrać prawidłowe obuwie zimowe, powinniśmy się skupić oprócz na walorach estetycznych, również na wygodzie, komforcie oraz funkcjonalności butów. Zima jest okresem, w którym szczególnie musimy zadbać zarówno o swoje stopy, jak i stopy dziecka. Jakie zatem powinny być idealne buty zimowe dla malucha?

Obuwie zimowe dziecięce

Kozaki zimowe dla dziecka zawsze powinny mieć grubszą, solidną podeszwę, która zapewni odpowiednią warstwę izolacyjną, przed chłodem powierzchni, po której chodzi dziecko. Dodatkowo podeszwa powinna być antypoślizgowa, dzięki temu zwiększona będzie przyczepność butów do podłoża. Obuwie zimowe dla dzieci zawsze powinny być wyższe, przynajmniej powyżej kostki. Dzięki temu śnieg nie będzie wpadał do butów oraz dziecko będzie miało zapewnione odpowiednie ciepło.

Materiał kozaków dziecięcych powinien być dobrej jakości, wodoodporny, powinien być trwały i odporny na uszkodzenia. Najlepszym wyborem jest skóra naturalna, która jest również oddychającym materiałem. Dzięki temu stopa dziecka nie będzie się nadmiernie pocić. Właściwe ocieplenie buta od wewnątrz również jest ważne, powinno ono dodatkowo zapewnić właściwą wentylację, po to żeby skóra mogła swobodnie oddychać.

Wybierając odpowiedni rozmiar butów zimowych dla dziecka, należy pamiętać, że nie powinno się kupować butów ‚na styk’. Najbezpieczniej jest wybrać taki rozmiar, który zapewni dziecku 1 cm zapas w palcach. Dzięki niemu dziecko będzie mogło bez najmniejszego problemu założyć dodatkową, lub grubszą skarpetkę gdy zajdzie taka potrzeba. But nigdy nie powinien uciskać stopy malucha.

Przeczytaj też: http://www.oytam.pl/obuwie-miejskie-dzieciece-jakie-powinno-byc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here